Információk a Shakedown lebonyolításáról

A rendező lehetőséget kíván biztosítani a versenyzőknek, hogy a verseny rajtja előtt tesztelhessék, kipróbálhassák versenyautójukat a fizetős Shakedown keretei között a Versenykiírás 12.10 pontjának megfelelően. A Shakedown lebonyolításáról további információk:
1) Dátum:  2016.09.09. péntek 12:00 - 17:00

2) Helyszín: Čakanovce településtől a Bidovce-Herľany közötti közút kereszteződésig

3) Útvonal hossza: 1,6 km, a mért szakasz hossza 1,35 km

A nevezési lista lezárása előtt a 42. Kassa Rallyn

A nevezési lista lezárásaig a 42. Kassa Rallyn már csak egy nap van hátra. A rendezők az utolsó intézkedéseket folytatják.

Szeptember elején Kassán lezárul a Szlovák rally szezon, és ezért ez a két napos verseny dönti el ki lesz az abszolút Szlovák bajnok és ki nyeri majd az osztályokon belüli küzdelmeket. Magyarországon már eldőlt az abszolút bajnok, a szezon vége előtt Herczig Norbert – Bacigál Igor páros érdemelte ki ezt a cimet, viszont az osztályokon belül még nem dőlt el a harc.

National Appeal Court decided about Rally Košice winners / Národný odvolací súd rozhodol o víťazoch Rally Košice

Národný odvolací súd Slovenskej asociácie motoristického športu sa v štvrtok 17. septembra 2015 zaoberal odvolaním, ktoré podal súťažiaci RUFA Sport. Odvolanie sa týkalo technického protestu podaného Melico Racing voči súťažnému vozidlu Ford Fiesta RS WRC posádky Grzyb Grzegorz – Hundla Robert. 

Informácia organizátora k výsledkom 41. Rally Košice:

Informácia organizátora k výsledkom 41. Rally Košice:
V dôsledku podania technického protestu št. č. 3 Melico Racing na vozidlo št. č. 1 Rufa Sport (Grzyb - Hundla) je absolútna klasifikácia 41. Rally Košice a tiež klasifikácie MSR1 a MSR2 neuzavreté až do doriešenia odvolania, ktoré sa Rufa Sport rozhodol podať.
Klasifikácie FIA CEZ, ORB, Rallye2 a SRP sú oficiálne a teda konečné.

Pavlinský víťazí v pohári aj na 41. Rally Košice

Ďalšie víťazstvo, v tomto prípade až dvojnásobné, si do svojej zbierky pridal Viliam Pavlinský, ktorí so svojím spolujazdcom Radovanom Plichtom spoločne zvíťazili na 41. ročníku Rally Košice v rámci Slovenského rally pohára. Posádka na Citroene C2 vyhrala tri z piatich rýchlostných skúšok, ktoré posádky absolvovali a bezproblémovo vyhrala obe etapy.

2. etapa odštartovala náročnou Opinou

Rally Košice odštartovala v nedeľu ráno najdlhšou rýchlostnou skúškou Opiná, ktorá mala najmä preveriť pripravenosť súťažných posádok i techniky. Hneď v jej úvode došlo k haváriám posádok Herczig – Bacigál a Kukučka – Mozner, ktoré mohli zasiahnuť do bojov o najvyššie umiestnenia. Maďarská posádka napokon došla do cieľa so stratou 13 minút a v pretekoch pokračuje.

Grzyb sa v prvej etape Rally Košice priblížil k zisku titulu

Sedem rýchlostných skúšok o dĺžke 65,4 kilometrov dnes absolvovali posádky 41. Rally Košice. Do cieľa prvej etapy došlo 59 súťažných dvojíc, z ktorých si prvé miesto vyjazdili Grzegorz Grzyb s Robertom Hundlom na Forde Fiesta RS WRC. Ich najväčší konkurenti, bratia Jaro a Erik Melichárekovci, sa v predposlednej RS dostali mimo trať, odkiaľ dokázali vyjsť, no svoju stratu sa im už stiahnuť nepodarilo.

Oldalak