40. Rally Košice hlási 137 prihlásených posádok

Už len posledný týždeň nás delí od štartu jubilejnej 40. Rally Košice. Organizátori dnes zverejnili zoznam prihlásených, ktorý obsahuje 137 súťažných posádok zo Slovenska, Maďarska, Česka a Poľska.

Zdá sa, že počet štartujúcich posádok na 40. Rally Košice už po štvrtýkrát v histórii tejto rally prekročí magickú hranicu 100! Na súťaž sa totiž prihlásilo 137 posádok, z toho 72 do FIA Zóny strednej Európy, Majstrovstiev Slovenska a Majstrovstiev Maďarska, 15 do Slovenského rally pohára, 48 do maďarskej Rallye2 a 2 posádky do rally školy. Zoznam obsahuje viacero mien bývalých slovenských či maďarských majstrov, avšak kvôli kolízii termínu s poľskou Rally Wisla, v ňom chýba aktuálne vedúci muž slovenského šampionátu Grzegorz Grzyb.

So štartovným číslom 1 sa diváci môžu tešiť na Jozefa Béreša jun. so Zoltánom Répásom na ich novinke v tejto sezóne, Mini Countryman RRC. Nasledovať ich bude posádka, ktorá aktuálne vedie poradie maďarského šampionátu a to Miklós Kazár – Tamás Szőke na Forde Fiesta R5. S podobným autom sa so štartovným číslom 3 predstaví aj česká posádka Tomáš Kostka – Miroslav Houšť štartujúca za slovenský Rufa Sport. Fanúšikovia francúzskej automobilky Peugeot určite radi na slovenských tratiach uvidia model 208 T16, ktorý by mali do Košíc priviezť Frigyes Turán s Gáborom Zsirosom. Mnohých poteší aj mladý slovenský talent Martin Koči, ktorý si v nabitom programe svetovej rally našiel čas aj na domácu súťaž. Jazdec Styllex Slovak National Teamu odštartuje so svojím spolujazdcom Lukášom Kostkom na vozidle Citroen DS3 R3T. Nemusíme ďaleko pátrať a v zozname narazíme na ďalšie známe posádky ako Igor Drotár – Vlado Bánoci, András Hadik – Krisztián Kertész, Tomáš Kukučka – Marek Podobník, Tibor Cserhalmi – Peter Vejačka či obe posádky PEVA Racing a to Mozner – Vejačková a Habermann – Mozner na ich krásnych Porsche 911 a mnohí ďalší, ktorých mená si môžete prečítať v kompletnom zozname prihlásených.

Zverejnené boli už aj prvé Vykonávacie nariadenie a Oznámenie, ktoré dávame do pozornosti všetkým súťažiacim. Už v pondelok 1. septembra „odkryjú“ organizátori aj časový harmonogram rýchlostných skúšok a čoskoro aj mapy tratí. Všetky informácie nájdete na oficiálnej stránke organizátora www.rallye.sk/rallye. 

Tlačové stredisko 40. Rally Košice