41. Rally Košice pred uzávierkou prihlášok

Už len dva týždne ostávajú do štartu piateho podujatia z kalendára Majstrovstiev Slovenska v rally 2015 a to 41. ročníka Rally Košice. To znamená, že do termínu uzávierky prihlášok a zverejnenia zoznamu prihlásených nás delia posledné dni!

Na polovicu augusta pripravili organizátori z Auto Klubu Košice náročné dvojetapové Rally Košice. Ani v tomto roku nebudú na súťaži chýbať zahraničné posádky, keďže súťaž je zaradená do FIA Majstrovstiev strednej Európy, Majstrovstiev Slovenska v rally, Majstrovstiev Maďarska v rally, Majstrovstiev Slovenska historických automobilov v rally, Majstrovstiev Maďarska Rallye2 a Slovenského Rally Pohára. Sezóna rally sa pomaly blíži ku svojmu záveru a v celkovej klasifikácii nie je ešte o ničom rozhodnuté, čo znamená, že fanúšikovia sa môžu tešiť na súboje jazdcov bojujúcich o tituly majstrov v týchto šampionátoch. Na tratiach uvidíme mnohé známe mená - doteraz už svoje prihlášky zaslali Grzegorz Grzyb, Jozef Béreš, Igor Drotár, Pavel Valoušek. Tešíme sa aj na celú maďarskú jazdeckú špičku, ktorá štartovnú listinu určite príjemne okorení.

V tejto sezóne sa celé riaditeľstvo súťaže presťahovalo do zázemia spoločnosti Tempus na Rastislavovej ulici. Nové umiestnenie bude mať aj štartovná rampa a to pred nákupným centrom Optima Átrium, kde organizátori pripravili pre divákov zaujímavú novinku. Slávnostný štart bude totiž spojený so zónou pre média a divákov. V nej bude vytvorený priestor pre zástupcov médií, aby mohli „vyspovedať“ posádky a tiež pre autogramiádu so súťažnými posádkami, v ktorej sa fanúšikovia budú môcť stretnúť a navyše odfotiť so svojimi obľúbenými automobilovými pretekármi. 

Súťažnými dňami budú víkendové dni 15.-16. augusta, počas ktorých majú posádky absolvovať celkovú trať o dĺžke 538,6 km, z ktorej 139,7 km tvorí 11 rýchlostných skúšok. Absolútny víťaz i víťazi jednotlivých tried budú vyhlásení a odmenení na cieľovej rampe pred OC Optima Átrium v nedeľu o 15:40 hod.

Zástupcov médií upozorňujeme na uzávierku akreditácií, ktorá je stanovená na pondelok 10. augusta. Držitelia celoročných akreditácií musia svoju účasť oznámiť taktiež do termínu uzávierky akreditácií. Akreditačné podmienky i formulár sú dostupné na oficiálnej stránke organizátora kosice.rallye.sk. 

S blížiacim sa termínom súťaže sa veľmi rýchlo priblížila aj uzávierka prihlášok s redukovaným vkladom, ktorá je už tento piatok 31. júla! Celková uzávierka prihlášok je v pondelok 3.augusta, počas ktorého bude zverejnený aj časový harmonogram rýchlostných skúšok.

Zdenka Tamášová
Tlačové stredisko 41. Rally Košice