41. Rally Košice zažijú premiéru Škody Fabie R5 na Slovensku

41. ročník Rally Košice bude naozaj jedinečný! Medzi 126 posádkami, ktoré sa na súťaž prihlásili, nájdeme aj 7 vozidiel špecifikácie WRC a 6 vozidiel špecifikácie R5, pričom nechýba ani nová Škoda Fabia R5.

Až 126 súťažných posádok zo štyroch európskych krajín (Slovensko, Česko, Poľsko, Maďarsko) a k tomu jeden nemecký spolujazdec, sa prihlásilo na 41. Rally Košice, ktoré odštartujú už budúci týždeň 14.-16.augusta 2015. Dva náročné dni plné adrenalínu a vysokej rýchlosti zažije 83 posádok Majstrovstiev Slovenska a Majstrovstiev Maďarska, z ktorých je 56 posádok zaradených aj do FIA Zóny strednej Európy, tiež 35 posádok maďarskej Rallye2 a 8 posádok Slovenského rally pohára. Nechýba nikto z vedúcich mužov slovenského a maďarského šampionátu, takže sa máme naozaj na čo tešiť!

Po minuloročnej absencii na tejto súťaži, sa na košické trate vráti posádka Grzegorz Grzyb –Robert Hundla na Forde Fiesta RS WRC, ktorá má veľmi dobre našliapnuté k zisku štvrtého titulu majstro Slovenska v rade. Nebudú to však mať jednoduché, pretože prenasledovať ich bude bratská dvojica Jaro a Erik Melichárekovci na podobnom vozidle, ktorí by sa určite veľmi radi čo najlepšie naladili na blížiacu sa nemeckú rally, na ktorú sa prihlásili. Smolu z Tatier sa posnažia prelomiť Jozef Béreš jun. so Zoltánom Répásom na BMW Mini John Cooper Works WRC, ale aj Tomáš Ondrej s Adamom Gomorim na Škode Fabia WRC. Zabudnúť netreba ani na večných bojovníkov Igora Drotára s Vladom Bánocim na Citroene DS3 WRC alebo na neustále sa zlepšujúcu zmiešanú posádku Pavel Valoušek – Veronika Havelková na Škode Fabia S2000. Veľkú novinku dovezú do centra východného Slovenska minuloroční víťazi košickej rally, Norbert Herczig s Igorom Bacigálom a to nádhernú Škodu Fabiu R5, ktorá aktuálne valcuje svojich súperov v celej Európe. Ďalšie maďarské mená ako sú János Tóth / Tamás Tzoke, Miklós Kazár / Ramón Ferencz, Frigyes Turán / Gábor Sziros či Sándor Ollé / Szolt Tóth a mnohé ďalšie, predpovedajú naozaj veľké súboje. Mená tých najrýchlejších sa však dozvieme až v nedeľu poobede.

Kompletné zoznamy prihlásených nájdete na oficiálnej stránke organizátora kosice.rallye.sk. Okrem toho si odporúčame prečítať aj Vykonávacie nariadenia, ktoré prinášajú viacero nových informácií pre súťažné posádky.

 

Zdenka Tamášová
Tlačové stredisko 41. Rally Košice