42. ročník Rally Košice nazrie aj do Rožňavy

S podporou mesta Košice a mesta Rožňava sa začiatkom septembra uskutoční 42. ročník obľúbenej Rally Košice.

Rally Košice sa v tomto roku vráti do svojho tradičného septembrového termínu. Uskutoční sa v dňoch 8.-11. septembra ako piate podujatie Majstrovstiev Slovenska v rally, Majstrovstiev Slovenska v rally historických vozidiel a Slovenského rally pohára. Súťaž bude zároveň zaradená aj do FIA Zóny strednej Európy, Majstrovstiev Maďarska v rally, maďarskej rally Challenge a zúčastniť sa jej môžu aj nováčikovia v rámci Rallyškoly. Organizátorom súťaže je aj v tomto roku Auto klub Košice pričom účasť maďarských posádok zabezpečuje Laroco Motorsport Egyesulet.

Dvojetapová rally bude v tomto roku rozdelená na západnú a východnú stranu. Zatiaľ čo v sobotu nazrú súťažné posádky až do Rožňavy, v nedeľu sa premiestnia presne opačným smerom na východ od Košíc. Prekvapením je zaradenie mestského okruhu v meste Rožňava, ktorý bude uzatvárať obe sobotňajšie sekcie ako RS 3, 6. Tie budú tvoriť aj RS 1, 4 Štós a RS 2, 5 Úhorná. V nedeľu si dvojice zajazdia na tradičných obľúbených tratiach v okolí Košíc. Čakajú ich RS 7, 10, 13 Skároš, ktorá sa do itinerára vracia po viacročnej prestávke, RS 8, 11 Herľany a RS 9, 12 Regeta. Celková dĺžka trate je 624,45 km, pričom rýchlostné skúšky tvoria 141,3 km. Posádky Slovenského rally pohára majú pred sebou náročnú súťaž v podobe siedmich rýchlostných skúšok o celkovej dĺžke 70,8 km. Ku hlavnému „poľu“ sa pripoja v nedeľu.

Umiestnenie riaditeľstva rally zostáva oproti minulému ročníku nezmenené a to v priestoroch Tempus na Rastislavovej ulici. Práve tam sa uskutočnia aj administratívne a technické preberanie. Servisné parkovisko bude poslednýkrát, pred stavbou futbalového štadiónu, umiestnené pred Halou Cassosport na ulici Pri prachárni. Slávnostný štart a cieľ súťaže sa v tomto roku uskutočnia na Hlavnej ulici v Košiciach. Novinkou je aj organizácia testovacej rýchlostnej skúšky na trati v obci Čakanovce.

Organizátori v týchto dňoch zverejnili na svojej webstránke kosice.rallye.sk Zvláštne ustanovenia a spustili prihlasovanie na súťaž na www.prihlaska-sams.sk, ktoré bude uzavreté 26. augusta.

Zdenka Tamášová
Tlačový tajomník 42. Rally Košice