42. ročník Rally Košice v retro štýle

Pamätáte si na 90. roky minulého storočia a obľúbenú Rally Košice? 42. ročník košickej rally nazrie na rýchlostné skúšky spred dvadsiatich i štyridsiatich rokov.

Už menej ako jeden mesiac zostáva do štartu poslednej súťaže z kalendára Majstrovstiev Slovenska v rally 2016. 42. Rally Košice otvorí svoje „brány“ v dňoch 8.-11.septembra a súťažné posádky i svojich nadšencov privíta na tratiach známych najmä pamätníkom. Veď rýchlostná skúška Štós, ktorá je na programe v sobotu, počas prvej etapy, bola zaradená do programu Rally Košice pred štyridsiatimi rokmi a rýchlostné skúšky Uhorná a mestský okruh v Rožňave sa zatiaľ v rámci tejto súťaže ani nejazdili! Nápad Auto Klubu Košice presunúť sa na jeden deň ku Rožňave sa v tomto meste stretol s veľkým záujmom a aj preto sa Rally Košice uskutoční nielen s podporou mesta Košice, ale aj mesta Rožňava. Na nedeľu sú naplánované viacmenej známe domáce skúšky na juhovýchod od Košíc a to tradičná košická RS Herľany, RS Regeta a po mnohých rokoch opäť aj náročná RS Skároš.

Zmenou v programe Rally Košice bude umiestnenie slávnostného ceremoniálu privítania posádok i odovzdávania cien. Mesto Košice vďaka získania titulu „Európske mesto športu“ naplánovalo na víkend 10.-11. septembra na Hlavnej ulici bohatý program, a tak sa ceremoniál uskutoční v priestore medzi Hotelom Double Tree by Hilton a Obchodným centrom Dargov. Súťažné posádky sa tam predstavia v piatok pred samotným štartom súťaže od 18. hodiny.

Pomaly sa začína plniť aj zoznam prihlásených posádok. Rally Košice je v tomto roku zaradená do FIA Zóny strednej Európy, Majstrovstiev Slovenska v rally, Majstrovstiev Slovenska v rally historických vozidiel, Majstrovstiev Maďarska v rally, maďarskej rally Challenge, Slovenského rally pohára a zúčastniť sa jej môžu aj nováčikovia v rámci Rallyškoly. Aj vďaka tomu sa v zozname nachádzajú nielen slovenské mená, ale aj tie maďarské. Spomenúť môžeme napríklad dvojicu Jozsef Trencsényi – Gábor Verba či Ákos Tábori – Attila Nagy. Zo Slovákov sú už medzi prihlásenými Igor Drotár s Robom Mullerom, Tomáš Kukučka s Petrom Vejačkom či Peter Gavlák s Emilom Horniačkom. Uzávierka prihlášok je už tento piatok 26. augusta 2016.

Zdenka Tamášová
Tlačový tajomník 42. Rally Košice