43. ročník Rally Košice sa predstavuje

Kalendár Majstrovstiev Slovenska v rally bude aj v sezóne 2017 uzatvárať obľúbená Rally Košice. Jej už 43. ročník pripravujú organizátori z Auto klubu Košice na 19. - 22. október.

Sedemdielny kalendár slovenského šampionátu bude uzatvárať dvojetapová Rally Košice. Súťaž je zaradená do FIA Majstrovstiev Zóny strednej Európy, Majstrovstiev Slovenska v rally, Majstrovstiev Slovenska historických automobilov, Slovenského rally pohára a Rally Legend.

43. Rally Košice spozná nielen zaujímavé trate ale aj nové priestory riaditeľstva súťaže a servisného parkoviska, ktoré sa budú nachádzať v priestoroch Stanice technickej kontroly na ulici Pri prachárni 20 v Košiciach, patriacich spoločnosti Stateko. Na tomto mieste budú od piatku prebiehať aj tie najpodstatnejšie úkony, ktorými sú administratívne a technické preberanie.

Súťažný program 43. Rally Košice odštartuje v sobotu o 12. hodine výjazdom prvého súťažného vozidla zo servisného parkoviska. Na tento deň je pripravená prvá etapa s celkovou dĺžkou trate 299,75 kilometrov, z ktorej 71,25 meraných km bude tvoriť šesť rýchlostných skúšok na dvoch tratiach. V nedeľu sa k súťažnému poľu Majstrovstiev Slovenska pridajú aj posádky Slovenského rally pohára. Spoločne absolvujú 225,2 kilometrov na ďalších šiestich rýchlostných skúškach s dĺžkou 69,5 kilometrov. Obe etapy sú v rámci slovenského šampionátu hodnotené zvlášť, čo znamená až dva prídely bodov do celoročného hodnotenia. Aj pre posádky Slovenského rally pohára je táto súťaž mimoriadne dôležitá z toho dôvodu, že absolvujú nedeľnú etapu v celej dĺžke a ich získané body sa zdvojnásobia.

Organizátori šesť týždňov pred štartom zverejnili na oficiálnej webstránke kosice.rallye.sk ten najdôležitejší dokument, ktorým sú Zvláštne ustanovenia a zároveň spustili prihlasovanie na súťaž na stránke sams-asn.sk/prihlaska. Uzávierka prihlášok je 8. októbra.

Zdenka Frývaldská
Tlačový tajomník 43. Rally Košice