46. Rally Košice bude rozhodujúcou v boji o tituly majstrov v rally

50 rokov existencie Auto klubu Košice oslávia jeho predstavitelia na 46. ročníku svojej domácej súťaže Rally Košice. Uskutoční sa v dňoch 15.-18. októbra 2020 ako posledná súťaž slovenského i poľského rally šampionátu a zaradená bude už tradične aj do FIA Majstrovstiev Zóny strednej Európy.


Organizátori z košického Auto klubu sa aj napriek nepriaznivému obdobiu rozhodli, že svoju súťaž nebudú rušiť, ale budú naďalej usilovne pracovať na jej príprave. Práve táto rally totiž pomôže k tomu, aby aj v tejto náročnej sezóne mohli byť vyhlásení absolútni majstri Slovenska i majstri jednotlivých tried v disciplíne rally. Navyše posledný súťažný deň v kalendári je hodnotený s koeficientom 1,5, čo môže mnohým posádkam pomôcť s ich umiestnením.

Trať 46. Rally Košice je rozdelená na deväť rýchlostných skúšok, ktorých celková dĺžka činí 130,40 kilometrov (1.etapa 64,20 km a 2.etapa 66,20 km). V sobotu si posádky zajazdia po dvakrát na tratiach RS Herľany (12.80 km) a RS Bogota (19,30 km). Na druhý deň, v nedeľu, to budú po dva prejazdy polokruhovou RS Jahodná (23,60 km) a RS Sivec (7,00 km) a jeden prejazd RS Bankov (5,00 km). Posádky Slovenského rally pohára budú mať trať skrátenú na 4 rýchlostné skúšky – 2 v sobotu a 2 v nedeľu. Všetky trate sú známe z nedávnych ročníkov Rally Košice. Žiaľ, kvôli aktuálnej situácii s koronavírusom a diviačím morom, nebolo možné riešiť nové trate. S týmto konceptom súťaže súhlasil aj poľský spoluorganizátor Automobilklub Rzeszowski, ktorý na košické trate privedie svoje posádky moderných i historických vozidiel.

Časový harmonogram súťaže začne plynúť spustením prihlasovania a to už v stredu 9. septembra, pričom uzávierka prihlášok je stanovená na 8. október. Ďalšími dôležitými dňami budú štvrtok a piatok 15. - 16.10., keď začne výdaj itinerárov, voliteľné administratívne i technické preberanie a obhliadka trate. Servisné parkovisko bude otvorené v piatok od 10. hodiny. Na sobotu dopoludnia pripravil organizátor shakedown a po ňom od 13. hodiny aj slávnostné otvorenie a štart súťaže. Harmonogram je navrhnutý tak, aby sa tu posádky dlho nezdržali a aby sa tu nehromadilo veľké množstvo divákov. Takže o 13:40 hod. bude posádka číslo 1 už štartovať do prvej rýchlostnej skúšky v Herľanoch.

Upozorniť by sme chceli na umiestnenia jednotlivých stredísk, resp. servisného parkoviska, riaditeľstva súťaže, technického preberania či uzavretého parkoviska. Celé toto zázemie sa totiž bude nachádzať v úplne nových priestoroch. Najťažšie bolo nájsť vhodný priestor pre servis. Ten sa bude nachádzať na ulici Pri prachárni 6, na parkovisku pred novou košickou futbalovou arénou (oproti OC Cassovia). Riaditeľstvo súťaže bude neďaleko, na Rozvojovej ulici č.2, v Business Center Rozvojová. Na parkovisku pred týmto centrom bude umiestnené uzavreté parkovisko. Technické preberanie absolvujú súťažiaci v budove Moris Slovakia s.r.o. na Alejovej 4.

Poprosíme súťažiacich, aby si prečítali Zvláštne ustanovenia, nakoľko je v nich naozaj mnoho dôležitých faktov a informácií, ktoré budú pre úspešné absolvovanie 46. Rally Košice určite dosť nápomocné. Zvláštne ustanovenia sú dostupné na webstránke organizátora kosice.rallye.sk. Prihlasovanie je spustené na sams-asn.sk.

 

 

Dňa 9.9.2020
Zdenka Frývaldská
Tlačový tajomník 46. Rally Košice