47. Rally Košice pokračuje druhou etapou

Po včerajšom úvodnom súťažnom dni pokračuje v nedeľu (17.10.2021) 47. Rally Košice 2021 druhou etapou. V nej čaká na súťažiacich celkovo šesť meraných úsekov.

V rámci druhej etapy cez pomyselnú štartovú rampu prešlo celkovo sedemdesiatsedem súťažných posádok. Pre nich organizátor pripravil v rámci druhej etapy dve sekcie súťaže, pričom v každej z nich musia absolvovať trojicu rýchlostných skúšok, ale odjazdia v nej aj celkovo viac ako stosedemdesiattri kilometrov. V tomto počte je započítaných aj šesťdesiatšesť „ostrých“ kilometrov, ktoré absolvujú na už spomínaných šiestich samostatných úsekoch.

V rámci prvej sekcie sa najlepšie do dnešného rána zobudili včerajší víťazi prvej etapy Marczyk a Gospodarczyk na Škode Fabia Rally2, ktorí vyhrali dve z trojice rýchlostných skúšok. Víťazstvo v jednej z rýchlostných skúšok pre seba ukradla posádka Chuchala s Rowadowskim jazdiaci na rovnakom vozidle. Dve tretie a jedno druhé miesto v absolútnom poradí patrilo Kaspeczykovi so Sytym na Volkswagene Polo GTI, čiže posádka, ktorá v priebehu prvej etapy vyhrala v slovenskom rally šampionáte.

A práve v samostatne bodovanej druhej etape košickej rally pri pohľade na Majstrovstvá Slovenska v rally 2021 patrí Kasperczykovi so Sytym v tomto momente, rovnako ako včera, priebežne prvenstvo. Druhá priečka po prvej sekcii druhej etapy patrí maďarskej súťažnej posádka Német – Tóth. Trojicu najrýchlejších v slovenskom šampionáte uzatvára v tomto momente slovesnko-česká posádka Jaro Melichárek a Martin Tureček na Škode Fabia Rally2.

Rovnako sa počas druhej etapy rozbehol aj Slovenský rally pohár. Ten má v pláne absolvovať celkový počet štyri rýchlostné skúšky, ktoré sú rozdelené do dvoch sekcií. Celkový počet kilometrov v prípade „poháristov“ sa zastaví na čísle stoštyridsaťštyri, pričom tu je započítaných aj štyridsať ostrých kilometrov.

Po úspešnom absolvovaní druhej sekcie dnešnej etapy 47. Rally Košice 2021 očakávame prvú súťažnú posádku na cieľovej rampe od 13:50 hodiny.

Tlačové stredisko
47. Rally Košice 2021
Miro Majláth