48. Garrett Rally Košice tradičnou bodkou slovenského šampionátu

Už tradičnou bodkou kalendára Majstrovstiev Slovenska v rally je náročná dvojetapová rally v Košiciach. Tento rok sa uskutoční v termíne 21.-23. októbra a vďaka podpore generálneho reklamného partnera spoločnosti Garrett Motion Slovakia s.r.o., bude niesť názov 48. Garrett Rally Košice. Podujatie sa uskutoční pod záštitou Ing. Jaroslava Polačeka, primátora mesta Košice a hlavnými reklamnými partnermi sú Mesto Košice a Košická futbalová aréna.

Po dvoch slovenských, dvoch českých a jednej poľskej súťaži, sa slovenský šampionát vracia opäť na domácu pôdu, do centra východného Slovenska, kde Auto klub Košice už niekoľko mesiacov pripravuje v poradí 48. ročník košickej rally. Súťaž bude aj v tomto roku zaradená do FIA Majstrovstiev Zóny strednej Európy v rally moderných i historických vozidiel, FIA Majstrovstiev Zóny strednej Európy v rally pravidelnosti historických automobilov, Majstrovstiev Slovenska a Majstrovstiev Slovenska historických automobilov v rally, Majstrovstiev Poľska a MOTUL Majstrovstiev Poľska v rally historických automobilov, Slovenského rally pohára, Rally Legend a Slovenskej trofeje v rally pravidelnosti historických automobilov. Okrem toho sa podujatia môžu zúčastniť aj posádky Regionálneho rally pohára. Ani v slovenskom a ani v poľskom šampionáte ešte stále nie je rozhodnuté o absolútnych tituloch ani o tituloch v klasifikácii „dvojkoliek“ 2WD, tak môžeme predpovedať naozaj zaujímavé súboje o každú desatinku sekundy.

Čo sa týka organizačných zmien pre tento ročník súťaže, tak tých veľa nebude. Nezmenilo sa umiestnenie riaditeľstva ani servisu rally, ktoré budú umiestnené v areáli Košickej futbalovej arény na ulici Pri Prachárni 6. Rovnaké zostali aj priestory technického preberania v spoločnosti Moris Slovakia na Alejovej ulici. V prípravnej fáze súťaže nás zatiaľ nijako neohrozil Covid 19, ale predpokladá sa, že počas súťaže by mohlo dôjsť k menším obmedzeniam a aj preto sa súťaž čo najviac centruje na jedno miesto. Podobný minulému ročníku je aj program súťaže, ktorý štartuje tradične vo štvrtok výdajom itinerárov, voliteľným administratívnym preberaním a obhliadkou trate a pokračuje v piatok rovnakými úkonmi a tiež technickým preberaním.

K zmenám došlo na trati rally, keď organizátori museli vynechať tradičné rýchlostné skúšky Herľany a Bankov, ktoré nie je možné využiť z dôvodu nesúhlasu vlastníkov, respektíve havarijného stavu mosta. Naopak, povolenie sa podarilo vybaviť na RS Izra, ktorá sa minulých rokoch využiť nedala. Celková dĺžka trate je 443,05 km, z ktorých 125,5 km tvoria dve súťažné etapy na 11 rýchlostných skúškach. Prvá etapa sa uskutoční v sobotu 22.10. na rýchlostných skúškach RS 1/3/5 Izra s dĺžkou 10 km a RS 2/4 Bogota s dĺžkou 18,65 km. Druhá nedeľňajšia etapa pozostáva z RS 6/8/10 Jahodná dlhej 12,75 km a RS 7/9/11 Ružín dlhej 6,65 km. Štart súťaže je v sobotu od 13. hodiny a cieľ v nedeľu od 13:45 hod.

Aj počas 48. Garrett Rally Košice odporúčame posádkam využívať aplikáciu Sportity, ktorú si stiahnu do svojho mobilu a prihlásia sa pomocou hesla RallyKosice2022. Aplikácia informuje o novo pridaných dokumentoch a je teda výborným pomocníkom počas celej súťaže.

Zvláštne ustanovenia ako aj ďalšie dokumenty budú postupne zverejňované na oficiálnej webstránke organizátora kosice.rallye.sk. Spustenie prihlasovania je naplánované na pondelok 5.9.2022 a uzávierka prihlášok s redukovaným vkladom je stanovená na štvrtok 6.10.2022 a celková uzávierka na 9.10.2022.

 

Auto klub Košice