49. ročník Garrett Rally Košice s novinkami

Ako sa už stalo zvykom, sezónu Majstrovstiev Slovenska a v tomto roku aj samostatne Medzinárodných Majstrovstiev Slovenska v rally, uzatvára košická rally. V tejto sezóne sa uskutoční ako jednoetapová, avšak s koeficientom 5 a to v dňoch 21.-22. októbra pod názvom 49. Garrett Rally Košice.

Organizátori z Auto klubu Košice už nejaký ten mesiac pracujú na príprave 49. ročníka svojej súťaže, ktorá chtiac – nechtiac prinesie zmeny. Tou základnou zmenou je skrátenie harmonogramu na jeden súťažný deň. Napriek tomu by mal harmonogram súťaže priniesť pre posádky Majstrovstiev Slovenska až 82 kilometrov na šiestich rýchlostných skúškach v okolí Jahodnej a Košickej Belej. Ak hovoríme o trati, spomenúť môžeme aj nový, približne 3-kilometrový úsek medzi známymi RS Zlatník a RS Ružín. Posádky Slovenského rally pohára a Regionálneho rally pohára si prejdú overené trate na Jahodnej a Ružíne s celkovou dĺžkou 34, resp. 21 meraných kilometrov.

Ďalšou novinkou je zmena priestorov riaditeľstva a tiež servisného / uzavretého parkoviska a s tým spojený slávnostný štart a cieľ súťaže. Keďže kvôli dôležitému futbalovému zápasu a predpokladu veľkého množstva fanúšikov nie je možné využiť Košickú futbalovú arénu, tak servisné parkovisko sa presunie na voľnú súkromnú plochu na ulici Medzi mostami. V tomto priestore je plánovaný aj štart súťaže a tiež slávnostné vyhodnotenie spojené s odovzdávaním cien. Pre riaditeľstvo súťaže a dispečing sa organizátorom podarilo dohodnúť priestory Štadióna Lokomotíva, ktorý sa nachádza 2 kilometre od servisu.

Program rally je včlenený do dvoch, resp. troch dní, pretože voliteľné administratívne preberanie bude možné absolvovať už v piatok večer. To bude pokračovať v sobotu, pričom sa k nemu pridá samozrejme aj technické preberanie, obhliadky trate a shakedown. Posádky MSR odštartujú cez štartovú rampu do prvej RS v nedeľu ráno a posádky jednotlivých pohárov po 12. hodine. V cieli ich budeme čakať poobede od 16. hodiny.

49. Garrett Rally Košice sa bude konať ako predposledné podujatie FIA Majstrovstiev Zóny strednej Európy v rally, tiež historickej pravidelnosti v rally a zároveň posledné podujatie FIA Majstrovstiev Zóny strednej Európy v historickej rally. Pevne veríme, že na jej štarte uvidíme aj mnoho zahraničných posádok, ktoré by radi spoznali košický región.

Keďže do súťaže zostáva presne 6 týždňov, na webstránke organizátora kosice.rallye.sk boli zverejnené Zvláštne ustanovenia súťaže a na webstránke www.sam-asn.sk/prihlaska bolo spustené prihlasovanie, ktoré bude ukončené 10. októbra 2023.

 

Tlačové stredisko 49. Garrett Rally Košice