Grzyb sa v prvej etape Rally Košice priblížil k zisku titulu

Sedem rýchlostných skúšok o dĺžke 65,4 kilometrov dnes absolvovali posádky 41. Rally Košice. Do cieľa prvej etapy došlo 59 súťažných dvojíc, z ktorých si prvé miesto vyjazdili Grzegorz Grzyb s Robertom Hundlom na Forde Fiesta RS WRC. Ich najväčší konkurenti, bratia Jaro a Erik Melichárekovci, sa v predposlednej RS dostali mimo trať, odkiaľ dokázali vyjsť, no svoju stratu sa im už stiahnuť nepodarilo.

Náročná Rally Košice má za sebou svoju prvú etapu, počas ktorej sa na súťažných tratiach predstavili posádky FIA Zóny strednej Európy, Majstrovstiev Slovenska, Majstrovstiev Maďarska a Slovenského rally pohára. Najväčší súboj mohli diváci sledovať medzi prvými štyrmi posádkami, ktoré si svoje umiestnenia menili z minúty na minútu. Zatiaľ čo úvod dňa podchytil jednoznačne Grzyb, za ktorým sa tesne držal Kukučka, druhá polovica dňa patrila Melichárekovi a záver pre zmenu Herczigovi. Stupne víťazov v prvej etape napokon patrili Poliakom, Maďarom a Slovákom. Prvé miesto a plný počet bodov si odniesli Grzegorz Grzyb s Robertom Hundlom, druhé miesto Norberg Herczig s Igorom Bacigálom a tretiu priečku obsadili Jaro a Erik Melichárekovci. „Bol to naozaj ťažký deň, v druhej časti som urobil aj chybu a musel som cúvať. Je to škoda, pretože v týchto bojoch je dôležitá každá sekunda. Šli sme dobrým tempom, veľmi sa nám to páčilo a sme maximálne spokojní. Zajtra bojujeme ďalej o titul“, zhrnul dnešný víťaz, ktorý je k obhajobe titulu už naozaj veľmi blízko.

dsc_6781.jpg

Na štvrté miesto sa po veľkom „boji o bedňu“ prepadli Tomáš Kukučka s Radom Moznerom, ktorým ešte pred záverečnou skúškou patrilo druhé miesto. V prvej päťke najrýchlejších ich doplnili András Hadik s Krisztiánom Kertészom. Pavel Valoušek s Veronikou Havelkovou a Tomáš Ondrej s Adamom Gomorim viedli celodenný spoločný súboj, ktorého víťazom sa napokon stala česká posádka.

Do zajtrajšej druhej etapy by malo nastúpiť 59 posádok MSR a ORB, 29 posádok maďarskej Rallye2, 8 posádok SRP a k nim sa pridajú aj dvojice, ktoré dnes nedojazdili. O reštart zatiaľ požiadali Molnár, Pravda, Cireň, Keszi, Mesarčík, Špavelko, Svačina a Urbaník. Na súťažné posádky čakajú zajtra 4 rýchlostné skúšky na dvoch tratiach, medzi nimi aj náročná, až 24,35 km dlhá RS Opiná.

Neoficiálne výsledky 1. etapy 41. Rally Košice

1. GRZYB-HUNDLA, FORD Fiesta RS WRC 34:38.9
2. HERCZIG-BACIGÁL, ŠKODA Fabia R5 +22.8
3. MELICHÁREK-MELICHÁREK, FORD Fiesta RS WRC +26.7
4. KUKUČKA-MOZNER, SUBARU Impreza WRC +36.4
5. HADIK-KERTÉSZ, FORD Fiesta R5 +39.0
6. VALOUŠEK-HAVELKOVÁ, ŠKODA Fabia S2000 +43.4
7. ONDREJ-GOMORI, ŠKODA Fabia WRC +44.2
8. KAZÁR-FERENCZ, MITSUBISHI Lancer Evo IX +1:09.0
9. TÓTH ifj.-SZŐKE, PEUGEOT 208T16 R5 +1:12.8
10. SPITZMÜLLER-BAZSÓ, MITSUBISHI Lancer Evo X +1:21.1

Zdenka Tamášová
Tlačové stredisko 41. Rally Košice

Prílohy: 
PrílohaVeľkosť
Image icon dsc_6781.jpg154.15 KB