Informácie pre zástupcov médií na 40. Rally Košice

Až 137 súťažných posádok sa prihlásilo na 40. Rally Košice, ktorá sa uskutoční už budúci týždeň, v dňoch 5.-7. septembra 2014. Súťaž je zaradená do FIA Zóny strednej Európy, Majstrovstiev Slovenska, Majstrovstiev Maďarska, Slovenského rally pohára a Majstrovstiev maďarskej Rallye2 a láka aj veľký záujem médií.

Košická rally je piatym podujatím z tohtoročného šesťdielneho kalendára Majstrovstiev Slovenska v rally. Na jej štart sa v tomto roku postaví naozaj vysoký počet súťažných posádok zo Slovenska, Maďarska, Česka a Poľska, ktoré budú bojovať o body do svojich šampionátov. Dve etapy sú rozdelené do 11 rýchlostných skúšok a to na meranej trati dlhej 141,5 kilometrov a obsahujú okrem iného aj dve okruhové RS. Celá rally odštartuje v sobotu presne na poludnie prejazdom cez štartovú rampu na Hlavnej ulici a skončí v nedeľu o 15:00 hod. na rovnakom mieste. 

Veľká rally so sebou prináša aj veľký záujem médií, ktoré už vo veľkom počte zaslali svoje žiadosti o akreditáciu. Tým, ktorí s posielaním žiadostí stále čakajú, by sme radi pripomenuli, že termín uzávierky akreditácií je stanovený na 3. septembra. Podmienky akreditácie a akreditačný formulár sú zverejnené na oficiálnej stránke organizátora www.rallye.sk/rallye. 

Tlačové stredisko 40. Rally Košice