Košice po roku opäť ožívajú rally súťažou

Dlhé mesiace príprav, vybavovania všemožných povolení, ale aj príprava tratí a priestorov servisného parkoviska, či riaditeľstva vyvrcholila a 48. Garrett Rally Košice 2022 práve dnes začína.

Počnúc dneškom sa začali postupne zapĺňať priestory servisného parkoviska umiestnenom v okolí Košickej futbalovej arény. Sedemdesiatosem prihlásených čaká v priebehu piatka a soboty dopoludnia administratívne a technické preberanie, ako aj obhliadka súťažných tratí. Spomedzi nich už v tomto momente vieme, že neuvidíme siedmych ospravedlnených (Špavelko, Mutňanský, Pazderák, Ociepa, Kovács Zoltán, Burget a Konšel)

Po týchto nevyhnutných úkonoch odštartuje 48. Garrett Rally Košice 2022 „naostro“ úderom  sobotnej 13:00 hodiny. V priebehu prvej etapy, ktorá sa bude konať v sobotu 22.10.2022 musia účastníci seriálu FIA CEZ, CEZH a CEZR, ale aj slovenských a poľských rally majstrovstiev absolvovať celkovo päť rýchlostných skúšok v súhrnnej dĺžke 65,10 kilometra. Jedná sa o tri prejazdy rýchlostnou skúškou Izra a dva prejazdy úsekom Bogota.

Súťažiacich bojujúcich v rámci seriálov SRP a RRP čaká skrátená trať s dvojicou rýchlostných skúšok a 25,35 ostrých kilometrov.

V nedeľu bude podujatie 48. Garrett Rally Košice 2022 pokračovať druhou etapou, pričom sa súťažné posádky divákom predstavia opäť na dvoch samostatných úsekoch. Na Jahodnej a na Ružíne a v oboch prípadoch sa bude jednať hneď o tri prejazdy v priebehu dňa. V prípade seriálov FIA CEZ, CEZH, CEZR, ako aj slovenských a poľských majstrovstiev na súťažiacich čaká celkovo 59,40 kilometra meraných úsekov a v prípade SRP a RRP to bude 39,60 kilometra.

Cieľ súťaže je naplánovaný na nedeľu od 13:45 hodiny, pričom cieľová rampa sa bude nachádzať v priestoroch Košickej futbalovej arény. Tu sa dozvieme nielen meno víťaza 48.Garrett ally Košice 2022, ale zároveň aj meno tohtoročného absolútneho majstra Slovenska, ale aj Poľska v rally.

Všetky aktuálne informácie ako aj priebežné výsledky môžete sledovať na web stránke organizátora Auto Klub Košice - https://kosice.rallye.sk/

Miro Majláth