Piatkové rozhovory s jazdcami

Jozef Béreš ml.:
Mám strašné pocity a zajtra to bude ešte horšie. Je to domáca súťaž a veľa šťastia sme v tejto sezóne zatiaľ nemali. Rád by som tu došiel do cieľa a povozil sa pre radosť, nič viac si od tohto preteku neželám.

Jaroslav Melichárek:
Rýchlostné skúšky sú známe, takže uvidíme ako sa to vyvinie. Mrzia nás tie nezmyselné znížené rýchlosti pri obhliadke trate, vďaka ktorým to bude dosť nebezpečné. Budeme sa snažiť dôjsť do cieľa a neublížiť autu, lebo nás budúci týždeň čaká Nemecko.

Grzegorz Grzyb:
Na Košice sa vždy teším, sú tu rýchle a technické trate a počasie vyzerá dobre. Máme šancu obhájiť titul, takže pre to urobíme všetko, čo je v našich silách, aj keď konkurencia je veľmi vysoká. Sme šťastní, že sme tu a len život ukáže ako to celé dopadne.

Igor Drotár:
Rýchlostné skúšky sa mi páčia, už sme ich neraz absolvovali a sú krásne. Tieto trate patria medzi najťažšie, aké som kedy jazdil, veľmi sa teším Obišovciam. Je tu úžasná konkurencia, fantastickí jazdci so skvelou technikou. Je tu asi 15 kandidátov na víťazstvo. Ja by som rád došiel v prvej desiatke, no verím že to môže byť aj lepšie.

Vlastimil Majerčák:
Zmeškali sme úvod sezóny, takže sa snažíme dotiahnuť bodovú stratu. Na Košiciach by sme radi zabojovali o titul, no je tu veľa maďarských posádok a nechýba ani Tibor Cserhalmi, ktorý aktuálne vedie skupinu N. V Košiciach sú stále ťažké trate, hlavne Opiná a Obišovce, no veľmi sa teším.

Tomáš Kukučka:
Tieto rýchlostné skúšky dobre poznám, až na Svinku, ktorú som ešte nejazdil. Som plný očakávaní, bude to veľmi náročne. Určite budeme potrebovať aj šťastie a najmä vyhnúť sa chybám. Rozhodovať sa bude určite na Opinej.

Tibor Cserhalmi:
Mojím cieľom je vyhrať skupinu N. Organizátori pripravili veľmi ťažké podujatie. Náročný bude hlavne druhý deň a RS Opiná. Začneme naplno a budeme zrýchľovať, veľa však závisí od počasia a možných búrok.

Tomáš Ondrej:
Budeme robiť všetko pre čo najlepší výsledok. Verím, že budeme niekde vpredu. Sú tu aj staré a nové trate, veľmi sa mi to páči. Budem bojovať hlavne sám so sebou.

Lukáš Lapdavský:
V Košiciach by sme si radi spravili chuť po nepodarených Tatrách. Ideme však v zábavnej réžií, lebo pred rampou sme boli na svadbe a po nej sa vraciame späť.