Pohľad do zoznamu prihlásených na 49. Garrett Rally Košice

Po uzávierke prihlášok obsahuje zoznam prihlásených na 49. Garrett Rally Košice spolu 66 súťažných posádok. Svojich zástupcov na súťaži budú mať krajiny Slovensko, Česko, Maďarsko, Nemecko, Estónsko i Argentína.

V utorok 13. októbra bolo ukončené prihlasovanie na súťaž 49. Garrett Rally Košice, ktorá uzatvára slovenský šampionát v rally. Na jej štart by sa v dňoch 21.-22.10.2023 malo postaviť 66 posádok, z ktorých sa 29 prihlásilo do Medzinárodných Majstrovstiev Slovenska v rally, 4 do Majstrovstiev Slovenska v rally historických vozidiel, po dve posádky do Rally Legend a Slovenskej trofeje v pravidelnosti historických vozidiel, 21 posádok do Slovenského rally pohára, 5 do Regionálneho rally pohára a 3 posádky, ktoré sa súťaže zúčastnia v rámci rally školy.

Čo sa týka národnostného zloženia, tak súťaž v tomto roku nie je zaradená do poľského ani maďarského šampionátu, a preto takmer 90% poľa tvoria domáce posádky. Dve dvojice sú rýdzo české (Pohlídal-Kubala, Vršanský-Masíček), jedna maďarská (Szonyi-), jedna estónska (Hermanson-Vare) a dve zmiešané - slovensko-česká (Matejička-Těšínský) a nemecko-argentínska posádka (Bretschneider-Cano). Z pohľadu pohlavia je v zozname okrem chlapov aj 14 žien – spolujazdkýň. Nenašla sa ani jedna žena za volantom a ani junior.

Najnižšie štartovné číslo 1 dostala posádka Vlastimil Majerčák – Jakub Slovák na Forde Fiesta Rally2, ktorých budú nasledovať Tomáš Kukučka s Petrom Vejačkom na Mitsubishi Lancer Evo VI a Marek Špavelko s Matúšom Lejkom na Forde Fiesta Rally 3. Ďalej v poradí nasledujú už istí dvojnásobní majstri triedy 3 v MSR i MMSR Tibor Kovács s Viliamom Pitoňákom a za nimi dve dvojkolky Peugeot 208 Rally 4 dvojice Koči – Ferencz a Opel Ascona dvojice Béreš – Plichta. Samozrejme, že súboje očakávame aj medzi všetkými ďalšími posádkami, ale žiaľ, nie je možné vymenovať všetky.

Kompletný zoznam prihlásených so štartovnými číslami a už aj s harmonogramom technického preberania nájdu všetci súťažiaci na oficiálnej webstránke organizátora – Auto klubu Košice, kosice.rallye.sk a v aplikácii Sportity s použitím hesla RallyKosice2023.

Tlačové stredisko 49. Garrett Rally Košice