Prichádza jubilejný 40. ročník Rally Košice

V prvý septembrový víkend sa na východnom Slovensku uskutoční predposledný podnik Majstrovstiev Slovenska v rally v sezóne 2014. Nebude to však len taká obyčajná súťaž, ale jubilejné 40. Rally Košice.

Organizátori z Auto Klubu Košice sa aj v tomto roku spojili s maďarským spoluorganizátorom Laroco Motorsport Egyesület, aby pre súťažné posádky i fanúšikov motoršportu pripravili v dňoch 5.-7.9.2014 už v poradí 40. ročník obľúbenej Rally Košice. Súťaž sa uskutoční ako národné podujatie s povolenou zahraničnou účasťou a je zaradená do FIA Zóny strednej Európy, Majstrovstiev Slovenska v rally, Majstrovstiev Maďarska v rally i Rallye2, Slovenského rally pohára a Rallyškoly. Súťažiaci hlavných šampionátov sa môžu tešiť na 11 rýchlostných skúšok rozdelených do dvoch etáp o meranej dĺžke 141,5 kilometrov, ktoré tvoria približne 30% celkovej trate. Zaujímavosťou je napríklad zaradenie až dvoch okruhových rýchlostných skúšok, čo sa na našich tratiach naozaj často nevidí.

Po organizačnej stránke nedochádza k žiadnym väčším zmenám. Riaditeľstvo súťaže bude aj tentokrát umiestnené v Hoteli Yasmin na Tyršovom nábreží, kde bude v štvrtok od obeda  prebiehať aj registrácia súťažiacich na obhliadku trate a administratívne preberanie. Technické preberanie svojich vozidiel absolvujú posádky v piatok 5.9.2014 v  Moris Slovakia na Alejovej ulici a servisné parkovisko bude opäť zaberať priestor v bývalých Malinovského kasárňach na Moyzesovej ulici. Spomenúť môžeme aj to, že po prvýkrát uvidíme na slovenských tratiach maďarskú Rallye2, ktorá obsadí parkovisko pod amfiteátrom na Festivalovom námestí. Rallye2 bude mať skrátený program – v sobotu preberania a obhliadka trate a v nedeľu samotná súťaž.
Štart súťaže pre účastníkov ostatných klasifikáciách bude v sobotu napoludnie zo štartovej rampy na Hlavnej ulici, kde uvidíme aj úspešné posádky v cieli súťaže v nedeľu popoludní o 15-tej hodine.

Všetky ďalšie dôležité informácie si môžete prečítať v Zvláštnych ustanoveniach, ktoré sú zverejnené na oficiálnej stránke organizátora www.rallye.sk. Na stránke www.prihlaska-sams.sk od dnes prebieha aj prihlasovanie. Uzávierka prihlášok bude 25. augusta 2014. 

Tlačové stredisko 40. Rally Košice