Prípravy k štartu 47. Rally Košice pokračujú

Aj keď situácia s koronavírusom sa nevyvíja práve najlepšie, organizátori 47.ročníka Rally Košice naďalej pracujú na príprave svojej súťaže. Do štartu zostávajú už len 3 týždne.

Rovnako ako v minulom roku v tomto jesennom čase, tak aj tento rok sa pandemická situácia na celom svete mierne zhoršuje. Tieto správy netešia nikoho a už vôbec nie športovcov a organizátorov, ktorí takmer rok s nadšením pripravujú svoje plánované súťaže. Patrí medzi nich aj Rally Košice, ktorá v posledných sezónach uzatvára slovenský rally šampionát a často rozhoduje nielen o domácich majstroch, ale aj o víťazoch jednotlivých tried a skupín FIA Zóny strednej Európy či poľského šampionátu.

Auto klub Košice ku blížiacemu sa koncu mesiaca september postupne finišuje s prípravami súťaže. Potvrdené sú trate rýchlostných skúšok, priestory rally v areáli novej Košickej futbalovej arény i priestory pre technické preberanie v spoločnosti Moris Slovakia. Dolaďuje sa časový harmonogram, ktorý musel byť na poslednú chvíľu mierne zmenený a spoločne s ním aj bezpečnostný plán a itineráre. Tieto zmeny samozrejme čoskoro prinesieme vo forme Vykonávacích nariadení i tlačovej správy. Funkčná je už aj aplikácia Sportity, ktorú si odporúčame nainštalovať kvôli aktuálnosti zverejnených dokumentov (Rally Košice – heslo: RALLYKOSICE2021).

Jedna „vec“, ktorá však stále chýba a ktorej je v každom roku menej a menej, sú ľudia. Ľudia, ktorí zabezpečujú rýchlostné skúšky známi ako traťoví komisári alebo usporiadatelia do priestorov rally, jedným slovom dobrovoľníci. Preto by sme radi aj týmto spôsobom vyzvali tých z vás, ktorí majú radi autá a rýchlosť a chceli by sa stať súčasťou organizačného tímu, aby prejavili svoj záujem a ozvali sa nám. Podmienkou je minimálny vek 18 rokov. Ďalšie detaily radi vysvetlíme osobne či telefonicky.

Ľudia, ktorých by sme radi vyzvali, sú aj samotní jazdci, ktorí sa zatiaľ prihlasujú veľmi pomaly. Radi by sme súťažné posádky teda vyzvali, aby svoje prihlášky nenechávali na poslednú chvíľu, aj keď termín uzávierky prihlášok s redukovaným vkladom je stanovený na 1. októbra.

Nezostáva nič iné, len si držať palce a veriť, že súťaž sa bude môcť konať a že sa jej pandemické opatrenia extrémne nedotknú.

 

Tlačové stredisko 47. Rally Košice