Prvú etapu Rally Košice vyhrali v pohári Pavlinský s Plichtom

Posádky Slovenského Rally Pohára majú za sebou úspešne prvú etapu 41. Rally Košice. Do cieľa došlo všetkých osem posádok, ktoré odštartovali.

Víťazom prvej etapy Rally Košice 2015 sa v rámci pohára stala posádka Viliam Pavlinský – Radovan Plichta na Citroene C2. Dvojica vyhrala dve z troch rýchlostných skúšok a v cieli neskrývala svoju radosť: „Báli sme sa v tejto horúčave o techniku, ale napokon všetko dobre dopadlo. RS1 bola na úkor prevodovky, ale ďalšie dve rýchlostky sme si už poriadne užili. Tešíme sa výsledku a aj zajtrajšej domácej RS Opiná“, zhrnul víťaz prvej etapy. Druhé miesto vybojovali Marek Králik s Milanom Králikom na Škode Felicia, ktorí v konkurencii silnejších vozidiel dosiahli naozaj výborné umiestnenie: „Na Jahodnej sa trochu prehrievalo auto, tak sme zvolili opatrnejšie tempo. Trate sa nám veľmi páčili, len na nich bolo veľa vyhádzaného bordelu. Tešíme sa výsledku a veríme, že zajtra dôjdeme až do cieľa, dobrý výsledok samozrejme poteší“. Jedno víťazstvo v rýchlostnej skúške a celkové tretie miesto získali Michal Valluš a Jozef Valluš so svojím Renaultom Clio Ragnotti. „Všetko bolo super, až na menší chaos, ktorý tu celý deň vládol. Uvidíme či vydrží prevodovka aj zajtra“, povedal Michal.

Posádky Slovenského Rally Pohára čakajú v druhej etape 41. Rally Košice dve rýchlostné skúšky a to hneď ráno od 10:41 hod.

Výsledky SRP na 41. Rally Košice – 1. etapa

1. PAVLINSKÝ-PLICHTA, CITROEN C2 24:49.8
2. KRÁLIK-KRÁLIK, ŠKODA Felícia +39.9
3. VALLUŠ-VALLUŠ, RENAULT Clio RS Ragnotti +55.8
4. ZVALO-PONEC, CITROEN Saxo +1:17.2
5. KRIŠANDA-KRIŠANDA, SEAT Ibiza +2:22.6
6. ZAJAC-ZAJAC, ŠKODA 130 RS +2:32.5
7. KUBACKA-KUBACKOVÁ, HONDA Civic CRX +3:14.7
8. LEŠKO-JANKULÍKOVÁ, RENAULT Megane +12:21.9

Zdenka Tamášová
Tlačové stredisko 41. Rally Košice