Rally Košice po štyridsiatypiatykrát

Tretí októbrový víkend bude v Košiciach patriť automobilovej súťaži Rally Košice. Jej 45. ročník uzavrie sezónu Majstrovstiev Slovenska a rozhodne o tých najúspešnejších posádkach.

Šesť súťaží z kalendára slovenského rally šampionátu je za nami a tá posledná, siedma, pred nami. 45. Rally Košice sa uskutoční už tradične v októbri, v termíne 18.-20.10.2019. Zaradenie do FIA Majstrovstiev Zóny strednej Európy, FIA Majstrovstiev Zóny strednej Európy historických automobilov, Majstrovstiev Slovenska, Majstrovstiev Slovenska historických automobilov, Slovenského rally pohára, Rally Legend a Rally pravidelnosti, sľubuje zaujímavú účasť i dianie. Druhý súťažný deň je navyše hodnotený s koeficientom 1,5, čo pre súťažné posádky znamená možný vyšší zisk bodov ako sú zvyknuté.

Zázemie Rally Košice sa v tomto roku presúva do areálu Rekreačného strediska Jahodná, kde sa bude nachádzať riaditeľstvo súťaže, servisné i uzavreté parkovisko a prebiehať tú budú aj administratívne a technické preberanie. Fanúšikovia môžu tieto priestory navštíviť od piatkového rána až do nedeľného večera.

Celková dĺžka trate dvoch súťažných etáp je 506,3 kilometrov. Prvú etapu bude tvoriť 5 rýchlostných skúšok na dvoch tratiach a druhú etapu 6 rýchlostných skúšok na troch tratiach. Harmonogram Slovenského rally pohára tvoria tiež dve etapy, ale so skrátenou traťou.

Súťažný program je rozložený do oboch víkendových dní. Predchádzať mu bude administratívne preberanie, technické preberanie a obhliadka trate a to už od piatku. Slávnostný štart sa uskutoční v sobotu od 13. hodiny na Hlavnej ulici v Košiciach, odkiaľ posádky pokračujú priamo na súťažnú trať a prvú rýchlostnú skúšku. Tie najúspešnejšie dvojice sa vrátia na rampu v nedeľu po 14. hodine.

Informácie o 45. Rally Košice a dôležité dokumenty je možné nájsť na webstránke organizátora kosice.rallye.sk. Prihlasovanie je spustené na sams-asn.sk a to do 6. októbra.

Zdenka Frývaldská
Tlačový tajomník 45. Rally Košice