Šesť týždňov pred štartom 47. Rally Košice

Po ročnej prestávke spôsobenej obmedzeniami kvôli koronavírusu, sa v polovici októbra uskutoční 47. ročník Rally Košice. Súťaž pripravuje jej tradičný organizátor Auto klub Košice v spolupráci s Automobilklub Rzeszowski.

V minulom roku 2020 oslávil košický Auto klub 50 rokov svojej existencie, avšak vtedajšie opatrenia a nariadenia nedovolili túto polstoročnicu osláviť domácim podujatím. Veríme, že tento rok sa to už podarí a v dňoch 14.-17. októbra sa za podpory mesta Košice a Ministerstva školstva SR uskutoční rally zaradená do FIA Majstrovstiev Zóny strednej Európy moderných i historických vozidiel, Majstrovstiev Slovenska v rally moderných i historických vozidiel, Majstrovstiev Poľska v rally moderných i historických vozidiel a Slovenského rally pohára. Aj keď o absolútnych slovenských majstroch pre túto sezónu je už predčasne rozhodnuté, súboje vo viacerých triedach zostávajú ešte otvorené. Výpočty bodov pre zisk titulov sú navyše náročnejšie, keďže výsledky posledného súťažného dňa v sezóne, teda druhej etapy Rally Košice, budú podľa národných predpisov násobené koeficientom 1,5. K atraktivite súťaže určite veľkým dielom prispejú aj poľské posádky, pre ktoré bude táto súťaž taktiež záverečným podujatím ich rally sezóny.

Ak nazrieme do základných charakteristík tohto ročníka, tak súťaž bude mať svoje zázemie premiérovo v novej Košickej futbalovej aréne na ulici Pri Prachárni 6. V týchto priestoroch bude umiestnené Riaditeľstvo rally, servisné parkovisko i uzavreté parkovisko. Radi by sme čo to prezradili aj o súťažných tratiach, no nakoľko neboli vydané ešte všetky potrebné povolenia, tak to na nejaký čas zostane ešte tajomstvom. Jasný je už ale harmonogram rally, ktorý pre súťažiacich začne vo štvrtok 14. októbra prevzatím itinerárov a začiatkom obhliadky trate. Piatok a sobota doobedu budú venované administratívnym záležitostiam a technickému preberaniu vozidiel, pričom pokračovať bude obhliadka trate. V sobotu ráno sa uskutoční aj testovacia skúška – shakedown. Prvá etapa odštartuje v tento deň slávnostným štartom priamo zo servisného parkoviska a to o 13. hodine a skončí večer po 20. hodine. Druhá etapa začne v nedeľu ráno od 8. hodiny a prvé vozidlá budeme na cieľovej rampe očakávať po 14. hodine.

Už čoskoro budú k 47. Rally Košice zverejnené všetky potrebné dokumenty na webstránke organizátora kosice.rallye.sk. Prihlasovanie bude spustené tradične na webstránke SAMŠ sams-asn.sk.

Tlačové stredisko 47. Rally Košice
Auto klub Košice