Účastníci 41. Rally Košice budú k dispozícii fanúšikom - pozvánka

Už tento piatok slávnostne odštartuje 41. ročník Rally Košice. Na svoje si prídu tímy, súťažné posádky, zástupcovia médií, ale najmä diváci.

Pred obchodných centrom Atrium Optima sa v piatok 14. augusta uskutoční slávnostné otvorenie 41. Rally Košice. Divákom sa od 19:00 hodiny na štartovej rampe postupne predstavia všetky súťažné posádky, ktoré budú zbierať body do FIA Zóny strednej Európy, Majstrovstiev Slovenska, Majstrovstiev Maďarska a Slovenského rally pohára.

Predstavenie posádok na štartovej rampe bude doplnené zónou pre médiá, v ktorej budú mať zástupcovia médií možnosť vyspovedať jednotlivých jazdcov a získať tak zaujímavé informácie.

Podobnú možnosť budú mať aj fanúšikovia a to v diváckej zóne, kde sa budú môcť s jazdcami porozprávať, vypýtať si od nich autogram či sa s nimi odfotiť. Fotograf, ktorý bude k dispozícii, umiestni následne fotografie na facebookovskú stránke Auto Klubu Košice, takže každý si môže nájsť tu svoju. Pre divákov, najmä tých mladších, budú k dispozícii aj dve vystavené súťažné vozidlá, ktoré na tejto súťaži neštartujú, a tak si ich diváci môžu poriadne popozerať. Ich majitelia budú pripravení odpovedať na otázky týkajúce sa techniky, ale i možnosti pretekania či už vo „veľkých“ šampionátoch alebo na amatérskych rally či slalomoch.

Diváci, ktorí sa zaujímajú o jazdeckú techniku, si budú môcť zblízka prezrieť súťažné vozidlá – a to od historických až po tie najnovšie vozidlá WRC alebo špeciály skupiny R5.

Všetkých fanúšikov teda srdečne pozývame už tento piatok ku obchodnému centru Atrium Optima, kde budú mať jedinečnú možnosť dostať sa do blízkosti svojich obľúbených automobilových pretekárov a ich súťažných vozidiel.

 

Zdenka Tamášová
Tlačové stredisko 41. Rally Košice