Uzávierka prihlášok na Rally Košice je tu!

Usporiadatelia z Auto Klubu Košice evidovali dva dni pred uzávierkou prihlášok na 50. Garrett RALLY KOŠICE (12. – 14. 7. 2024) celkom 72 súťažiacich v rámci slovenského šampionátu. Posledný termín podania prihlášky na súťaž je v utorok 2. júna do polnoci.  Konečný zoznam prihlásených posádok ešte narastie, pretože jubilejný ročník košickej rally je súčasťou Majstrovstiev Poľska v rally a súťažiaci, ktorí majú licenciu vydanú PZM, sa prihlasujú do systému Inside PZM.

Jedna z najtradičnejších a najstarších motoristických akcií na Slovensku je už za rohom. Už o necelé dva týždne sa vo východnej časti krajiny rozburácajú silné motory súťažných vozidiel. Zoznam prihlásených sľubuje veľmi kvalitné obsadenie. Košickí organizátori už teraz evidujú viac ako sedem desiatok posádok v rámci slovenských šampionátov a pohárov. Prihlásení sú účastníci z 5 krajín – Slovenska, Poľska, Maďarska, Estónska a Českej republiky.

Na štarte sa objaví trojnásobný víťaz košickej rally a líder poľského šampionátu Grzegorz Grzyb na vozidle Škoda Fabia Rally2 Evo. Ďalej úradujúci slovenský šampión, dvojnásobný víťaz Rally Košice Jaroslav Melichárek (Ford Fiesta RS WRC), líder slovenského šampionátu a obhajca prvenstva Róbert Kolčák (Škoda Fabia RS Rally2), trojnásobní víťazi košickej rally Martin Koči (Mitsubishi Lancer Evo III) a Jozef Béreš jr. (Opel Ascona B400).

Na čelné priečky ďalej pomýšľajú Vlastimil Majerčák (Ford Fiesta Rally2), Tomáš Fusko (Škoda Fabia S2000), Marek Špavelko (Ford Fiesta), Tibor Kovács (Mitsubishi Lancer Evo IX), Marián Kekeňák (Ford Fiesta Proto) a ďalší.  Veľmi kvalitné obsadenie ponúkne trieda 3, kde sú v rámci majstrovstiev Slovenska prihlásení poľskí jazdci Artur Dlugosz (Ford Fiesta Rally3) a Hubert Kowalczyk (Renault Clio Rally3).

Medzi dvojkolkami sú prihlásení líder priebežnej klasifikácie 2WD Kamil Švec (Peugeot 208 Rally4), ďalej Patrik Magyar, Jakub Jačišin, Martin Koiš (všetci Ford Fiesta Rally4), Patrik Kecer (Ford Fiesta 2,0 ST) a ďalší.

Zaujímavá zahraničná zostava sa rysuje vo FIA CEZ majstrovstvách historických automobilov v rally. Prihlásení sú Maďari Zsolt Gyula Kalapács (Opel Kadett C Coupe), Peter Szönyi (Suzuki Swift GTI), o slovenské body zabojuje medzi historikmi Alar Herrmanson z Estónska (LADA VFTS).

Zatiaľ čo uzávierka prihlášok s redukovaným vkladom bola poslednú júnovú sobotu, konečná uzávierka prihlášok prostredníctvom webstránky www.sams-asn.sk je stanovená na utorok 2. júna úderom polnoci. Zverejnenie zoznamu prihlásených je vo štvrtok 4. júla.

Ďalší spravodajský servis v rámci 50. Garrett RALLY KOŠICE 2024 prinesieme v nasledujúcich tlačových správach. Uverejnené budú postupne na oficiálnej webovej stránke www.kosice.rallye.sk a na facebookovom profile.

 

V Košiciach 1. júla 2024                                           Roman ORDELT, tlačový tajomník