V polovici prvej etapy vedie Koči

Dve rôzne rýchlostné skúšky majú za sebou súťažné posádky Majstrovstiev Slovenska na 45. Rally Košice. Ako všetci čakali, tak najväčší súboj sa odohráva medzi dvojicou Grzyb a Koči, z ktorých sa jeden už čoskoro stane majstrom Slovenska.

foto: Martin Paľov

Obe rýchlostné skúšky Herľany i Bogota patrili pri prvých prejazdoch domácej dvojici Martin Koči - Radovan Mozner na Škode Fabia R5. Posádka si zatiaľ drží pred druhými Grzybom s Wrobelom približne 6-sekundový náskok. Ďalšie tri miesta v poradí získali v oboch RS rovnaké posádky a to tretie Odložilík s Turečkom, štvrté Trněný s Pritzlom a piate Majerčák s Kušnierom.

Pekný súboj prebieha v triede 3, kde sú štyri dvojice v dvanástich sekundách a prekvapivo prvý je zatiaľ Dominik Benček, ktorý má zo všetkých najmenej skúseností. Výborne sa rozbehli aj nováčikovia v MSR Jakub Kolek a Mário Gallovič. V triede 6 sa vo vysokej konkurencii zatiaľ radia na stupne víťazov za bratov Švecovcov.

Po dvoch skúškach v súťaži nepokračujú dve posádky a to Grumich - Kvokačka (technická porucha) a M.Majerčák - Tischler (havária).

Posádky Slovenského rally pohára majú za sebou zatiaľ len jeden prejazd RS Bogota a ten zvládli jednoznačne najlepšie bratia Pavol a Štefan Spišákovci na Lade.

 

Zdenka Frývaldská
Tlačový tajomník 45. Rally Košice

foto: Martin Paľov