Výsledky Slovenského rally pohára sú pred Košicami zatiaľ nejasné

Rovnako ako súťažné posádky Majstrovstiev Slovenska v rally, tak aj dvojice Slovenského rally pohára, majú pred sebou poslednú súťaž v tejto sezóne. 44. Rally Košice sa uskutoční o tri týždne, v termíne 19.-21. októbra a posádky SRP ju absolvujú ako jednoetapovú súťaž.

Dva prejazdy rýchlostnou skúškou Skároš a tiež rýchlostnou skúškou Milič majú pred sebou posádky Slovenského rally pohára na 44. Rally Košice. Celková dĺžka trate je 165,3 km, z čoho tieto štyri RS tvoria 35,8 km. Keďže v žiadnej objemovej triede a ani v absolútnom poradí ešte nie je rozhodnuté o víťazoch, práve výsledky košickej súťaže budú veľmi dôležité.

Posádky SRP absolvovali doposiaľ štyri súťaže, ktoré sa konali na Slovensku. V apríli absolvovali Rally Prešov, v máji Rallye Tatry, v júli Rally Lubeník a na prelome augusta a septembra DeutschMann Rallye Trebišov. Najlepšie sa doposiaľ darilo posádke Pavol Spišák – Štefan Spišák, ktorá vyhrala dve súťaže a nebyť penalizácie z Trebišova, tak by jej patrilo v celoročnom hodnotení priebežné prvé miesto. To si tak stabilnými výsledkami držia Tomáš Polovka s Danielom Turcsányim s 94 bodmi. Druhí sú bratia Spišákovci s 71 bodmi a tretí Jakub Kolek s Máriom Gallovičom s 65 bodmi nasledovaní Rasťom Zvalom so 63 bodmi. Pri piatich uskutočnených rally sa však jeden najhorší výsledok škrtá, a tak šancu na absolútne prvenstvo majú ešte všetky štyri dvojice.


V jednotlivých objemových triedach to majú najistejšie opäť Polovka s Turcsányim v triede RP3. Ich náskok na druhého Straku je aktuálne dosť vysoký na to, aby v Košiciach nemuseli ani štartovať. O druhú priečku sa môže pobiť ešte deväť posádok. Ako najreálnejší adepti ale vyzerajú Milan Straka s Jánom Mašlejom alebo Matej Krišanda s Luciou Krišandovou. Všetko záleží od toho, kto na Rally Košice naozaj odštartuje.

V triede RP2 to vyzerá veľmi zaujímavo. Tam o prvé miesto môže zabojovať až päť posádok a to Jakub Kolek s Máriom Gallovičom, Rasťo Zvalo s Petrom Krišandom, Marek Adami s Lukášom Gálom a Balász Cseplo s Kristofom Vargom. Spomenuli sme v podstate len štyri z nich, pretože bratia Spišákovci v Trebišove zmenili triedu a zrejme sa v objemovej triede 1,6 už neukážu, aj keď ich bodový stav by si to žiadal.

Robo Revák s Matejom Zajacom a Lukáš Klust s Dávidom Bartkom je dvojica posádok, ktoré majú šancu vyhrať v triede RP1. Nebudeme hovoriť ktorá z nich má k tomu bližšie, pretože obe vedia prekvapiť.

Zdenka Frývaldská
Tlačový tajomník 44. Rally Košice