Zvláštne ustanovenia 47. Rally Košice boli zverejnené

Zvláštne ustanovenia sú na každom podujatí tým najdôležitejším a najočakávanejším dokumentom. Tie pre 47. Rally Košice boli  zverejnené a prinášajú mnoho podstatných informácií.

Záverečným podujatím majstrovstiev Slovenska v rally budú aj v tomto roku Rally Košice, ktoré sa uskutočnia v dňoch 15.-17. októbra 2021. Okrem slovenských účastníkov privítame na košických tratiach aj poľských pretekárov, ktorí na východe Slovenska uzavrú aj svoj poľský rally šampionát. Nakoľko prípravy pokračujú v plnom prúde, tak veríme, že koronavírus ich nepreruší a bude možné súťaž uskutočniť v plánovanom rozsahu.

Súťažné posádky by počas dvoch etáp mali absolvovať trať o celkovej dĺžke 408,40 kilometrov, z ktorých 136 km vytvára 11 rýchlostných skúšok. O niečo kratšiu trať budú mať jazdci našej „2.ligy“, resp. Slovenského rally pohára, na ktorých čaká 6 rýchlostných skúšok s dĺžkou 66,40 km. Harmonogram rally zavedie súťažné dvojice na známe trate v okolí Košíc. Na prvú etapu sú pripravené RS 1,3,5 Izra a RS 2,4 Bogota v prostredí Slanských vrchov a na druhú etapu RS 6,9 Jahodná, RS 7,10 Zlatník a RS 8,11 Ružín.

Celé zázemie súťaže sa bude nachádzať v Košickej futbalovej aréne na ulici Pri prachárni 6 a v jej tesnej blízkosti. Riaditeľstvo rally bude umiestnené priamo v hlavnej budove arény, servisné a uzavreté parkovisko v priestoroch arény. V tomto areáli sa zároveň uskutoční aj slávnostný štart súťaže a jej cieľ spojený s odovzdávaním cien.

Súťažiacim by sme radi odporučili, aby si do svojich mobilných telefónov nainštalovali aplikáciu Sportity, ktorá bude plniť funkciu oficiálnej informačnej tabule. Po zadaní hesla RALLYKOSICE2021 bude aplikácia aktívna a push notifikácia oznámi zverejnenie nového dokumentu, ktorý si tak každý vie jednoducho otvoriť a prečítať.

So zverejnením Zvláštnych ustanovení spustil organizátor na webe sams-asn.sk aj prihlasovanie súťažiacich. Účastníci poľského šampionátu sa budú prihlasovať prostredníctvom webstránky PZM. Termín uzávierky prihlášok s redukovaným vkladom je stanovený na 1.10. a s normálnym vkladom na 4.10. Ďalšie dokumenty budú postupne zverejnené na webe organizátora kosice.rallye.sk.

 

Tlačové stredisko 47. Rally Košice
Auto klub Košice