43. Rally Košice vo svojej prvej tretine

43. Rally Košice má za sebou prvé štyri rýchlostné skúšky. Súťažná trať je veľmi zaujímavá, pretože ju naplnili hmla a dažďové prehánky. Náročné podmienky dopĺňa lístie, vďaka ktorému je povrch mimoriadne šmykľavý.

Po štyroch z dvanástich rýchlostných skúškach sa vo vedení nachádza dvojica Grzegorz Grzyb – Jakub Wróbel, ktorá vyhrala dve zo štyroch rýchlostných skúšok. Zvyšné dve vyhrali Martin Koči s Filipom Schovánkom. Ako sú vybrané posádky spokojné s doterajším priebehom prezradili v nasledujúcich rozhovoroch.

 

Pavel Valoušek: Tie podmienky sú veľmi ťažké. Ak chce niekto ísť rýchlejšie, je to veľmi blízko ku chybe a to teraz nepotrebujeme. Máme pozíciu, ktorú potrebujeme a súperi za nami sú ďaleko. Sme prvé auto na trati a rozmetávame lístie, nie je to jednoduché.

Grzegorz Grzyb: Je to veľmi ťažké. Všade je lístie, neviem či dobre brzdím, raz zabrzdím a je neskoro a inokedy mám oči pred autom. Ale všetci majú podobné podmienky. Ale ideme dobre, auto funguje, nerobíme veľa chýb, budeme sa snažiť ďalej bojovať.

Martin Koči: Sú to náročné podmienky, občas to drží krásne, občas nie. Mali sme máličko tvrdé auto aj pneumatiky, ale rozmýšľam či to zmäkčovať. Budeme sa snažiť to stiahnuť. Herľany mám strašne rád, mal som tam síce hodiny pre divákov, ale inak sú super.

Igor Drotár: Teším sa z toho, som sám trochu prekvapený, že mi to v týchto ťažkých podmienkach ide. Ale dobre sme sa trafili do pneumatík. Trate trochu poznám, mám tu menšiu výhodu. Budeme bojovať ďalej, snáď sa nám to podarí. Teším sa, že aj napriek takému zlému počasiu sú trate posiate divákmi.

András Hadik: Sme v podstate spokojní, lebo sme sem neprišli kvôli slovenskému šampionátu, ale dobre si zajazdiť. Hnevá ma, že sme nezvolili vhodné pneumatiky a kvôli tomu sme stratili čas.

Vlastimil Majerčák: Podarilo sa nám trafiť vhodné pneumatiky, ale dostali sme defekt, ktorý nás stál dosť času. Mali sme aj problémy s prehrievaním motora kvôli spadnutému lístiu.

Tomáš Kukučka: No aj keď mi ostatní hovorili, že mám prezuť, nechal som tam slicky, lebo tu bolo sucho. Pred štartom ale začalo silno pršať. Mali sme tam veľa momentov, bojovali sme s tým, aj s lístím. V poslednej skúške nám ešte vybehla žltá kontrolka vody, potom už svietila na červeno. Bolo to spôsobené tým, že predok bol od lístia a auto nechladilo.

Peter Gavlák: Nemáme sa síce kam naháňať, ale chceli by sme vyhrať. Je tam strašne veľa lístia, šmýka sa, boli sme aj vonku a trochu nám to rozhodilo geometriu. Potrebujeme ešte body do zóny, pred nami sú dve nočné, je to ťažký pretek.

Richard Pravda: Máme problémy, keď zaprší, diferenciály sa samovoľné prepínajú a nevieme čo ďalej. Ale emócie, tlak domáceho prostredia a chcenie nás ženú dopredu. Dávame do toho všetko.

Tomáš Konečný: Všetko funguje ako by malo, len sme nestihli urobiť žiadny mokrý test. Takže dosť s tým bojujem, auto nás bije po rukách. Tretie miesto je momentálne asi maximum, musíme sa s tým viac zžívať.

Zdenka Frývaldská
Tlačový tajomník 43. Rally Košice