Slovenský rally pohár v Košiciach víťazne pre Jakuba Koleka

Kompletnú druhú súťažnú etapu so šiestimi rýchlostnými skúškami absolvovali na 43. Rally Košice súťažné posádky Slovenského rally pohára. Absolútne prvenstvo získali Jakub Kolek s Veronikou Kolivoškou na Citroene C2.

Náročné trate košickej rally preverili v tomto roku opäť aj posádky Slovenského rally pohára. Na štarte sa ich zišlo jedenásť a bojovali nielen o čo najlepší výsledok na tejto súťaži, ale najmä o body do celoročného hodnotenia. Keďže Rally Košice bola hodnotená ako dvojetapová, znamenalo to aj dvojitý prínos bodov, čo mohlo výrazne ovplyvniť výsledky.

Na trati si spočiatku najlepšie počínal Tuhrinčan Igor Plichta so svojou spolujazdkyňou Martinou Vojakovič na Citroene Saxo. Posádka vyhrala prvé dve rýchlostné skúšky a o vedúcu pozíciu prišla až na tretej rýchlej skúške Regeta. Tam sa do čela dostali Jakub Kolek s Veronikou Kolivoškovou na Citroene C2. Poradie medzi posádkami sa do konca súťaže ešte dvakrát zmenilo, až si po prvé miesto napokon predsa prišla mladá dvojica Kolek – Kolivošková. Ich víťazstvo bolo zaujímavé aj z toho dôvodu, že nevyhrali ani jednu rýchlostnú skúšku a pre jazdca to bola zároveň jeho prvá väčšia rally. „Pred tromi rokmi som úspešne absolvoval rally školu a toto bola moja prvá veľká rally. Som veľmi milo prekvapený a spokojný s výsledkom, ktorý som ani nečakal“, prezradil jazdec.

Na druhé miesto sa v závere prepracovali Roland Pecuch s Viktóriou Dudášovou na Lade 2107, ktorí mali najväčšiu šancu na zisk prvého miesta v celoročnom hodnotení. Táto posádka vyhrala tri rýchlostné skúšky a za vedúcou dvojicou napokon zaostala len s dvojsekundovou stratou. Aj to jej však stačilo na to, aby sa mohla stať absolútnym víťazom Slovenského rally pohára v sezóne 2017. „Rally Košice boli v tomto roku jednoznačne najťažšie. Bol na nás trochu tlak, lebo sme mali len malý náskok. Bohužiaľ na Izre sme chytili skalu, takže tam sme veľa stratili. V servise sme auto opravili a v závere sme zabojovali. Chceli sme najmä dôjsť do cieľa a vyzerá to tak, že sme aj vyhrali, takže sme veľmi radi“, povedal v závere ku svojmu úspechu Pecuch.

Tretie miesto na stupňoch víťazov obsadili Igor Plichta s Martinou Vojakovič, ktorým nesadla rýchlostná skúška Regeta. Za nimi skončili Tomáš Polovka s Danielom Turcsányim na Seate Ibiza. Tejto posádke patrí celoročne víťazstvo v triede RP3. Objemovo najslabšiu triedu ovládli v Košiciach Róbert Revák s Matejom Zajacom na Škode Felicia, ktorí vďaka tomu vyhrali túto triedu aj v celkovom hodnotení SRP. Do cieľa Rally Košice prišla úspešne aj posádka rally školy v zložení Gabriel Tamás – Richard Vojakovič.

 

 

Oficiálne výsledky Slovenského rally pohára na Rally Košice:

1.      Kolek – Kolivošková, Citroen C2

2.      Pecuch – Dudášová, Lada 2107

3.      Plichta – Vojakovič, Citroen Saxo

4.      Polovka – Turcsányi, Seat Ibiza

5.      Zvalo – Pavlík, Citroen Saxo

6.      Revák – Zajac, Škoda Felicia

7.      Adami – Frisch, Honda Civic

8.      Beluško – Buža, Škoda Fabia

9.      Krišanda – Krišanda, Seat Ibiza

 

Zdenka Frývaldská

Tlačový tajomník 43. Rally Košice