44. Rally Košice bude aj v tomto roku súčasťou FIA Zóny strednej Európy

logo cez

Už o päť dní končí prihlasovanie na poslednú súťaž slovenského šampionátu v rally, 44. Rally Košice. Súťaž je okrem národných šampionátov a pohárov zaradená aj do FIA Majstrovstiev Zóny strednej Európy v rally a FIA Majstrovstiev Zóny strednej Európy v rally historických vozidiel.

44. Rally Košice je v poradí dvanástou z trinástich podujatí FIA Majstrovstiev Zóny strednej Európy v rally a poslednou, resp. jedenástou z kalendára FIA Majstrovstiev Zóny strednej Európy v rally historických vozidiel. Oba tieto kalendáre vyzerajú podobne, ale iba štyri súťaže sa nachádzajú v obidvoch z nich, medzi inými práve aj Rally Košice.

KlasifikáciaFIA CEZ je rozdelená do troch kategórií vozidiel. Prvú tvoria vozidlá poháňané jednou nápravou (2WD), druhú produkčné vozidlá a tretiu vozidlá špecifikácie R5 a S2000. Aktuálnu vedúcu pozíciu medzi vozidlami R5 si drží maďarská posádka András Hadik – Krisztián Kertész, ktorá vyhrala aj uplynulú 19. Rally Poreč. Zo slovenských posádok nájdemevo výsledkoch tejto kategórie napríklad Vlasta Majerčáka s Pavlom Kušnierom alebo Martina Kočiho s Radovanom Moznerom. Pred košickou rally sa uskutoční ešte jedna súťaž a to Rally Jahorina v Bosne a Hercegovine.

Historici vo FIA CEZ sú rozdelení do štyroch kategórií podľa roku výroby ich vozidiel. Majú za sebou už tiež desať súťaží a čaká ich posledná v poradí. Prvé miesto si aktuálne delia dve maďarské posádky a to László Mekler s Editou Mikó-Mekler a Ferenc Wirtmann s Gyorgym Barnom. Obe tieto posádky jazdia aj Majstrovstvá Európy v rally historických vozidiel a to na Alfe Romeo 1750 GTAm a Forde Escort RS 1800 MKII.

Veríme, že  na 44. Rally Košice, ktorá sa uskutoční 19.-21. októbra 2018, uvidíme viaceré posádky súťažiace o body do klasifikácie FIA CEZ. Všetky dôležité dokumenty sú zverejnené na webstránke organizátora kosice.rallye.sk a prihlasovanie prebieha na stránke sams-asn.sk.

 

Zdenka Frývaldská
Tlačový tajomník 44. Rally Košice