44. Rally Košice po RS3: Grzyb vypadol, vedie Koči

Prvé tri rýchlostné skúšky na 44. Rally Košice sú za nami a priniesli naozaj zaujímavé momenty. Hneď prvá skúška vyradila z „hry“ poľskú posádku Grzyb – Browinski, ktorá sa po technickej poruche dostala mimo trate. V zajtrajšej etape by však mala pokračovať a bojovať o ďalšie dôležité body do hodnotenia. Prvé miesto priebežne patrí Kočimu s Moznerom a to s náskokom 27 sekúnd pred druhým Gavlákom s Horniačkom.

Tesne pred štartom prvej skúšky prešli súťažné posádky slávnostným štartom, kde prezradili svoje pocity po obhliadke trate.

Martin Koči:
Budeme sa snažiť ísť rýchlo a zároveň s rozumom. Ťažko sa taktizuje, keď sa jazdí na desatiny. Trate sú dosť náročné a pekné zároveň. Jahodná je dosť široká, ale aj dlhá a napríklad Opátka je veľmi úzka a krátka. Takže ku každej rýchlostke treba pristúpiť inak a zvoliť rôznu taktiku.

Grzegorz Grzyb:
Naša stratégia je určite rovnaká ako má Koči a to vyhrať, aby sme sa stali majstrami. Neviem či je pre Martina výhodou, že je tu doma, lebo to tu pozná, ale na druhú stranu prežíva väčší tlak. Trate poznáme, sú pekné a náročné.

Peter Gavlák:
Pred nami bude súboj Grzyb verzus Koči a tomu my zrejme stíhať nebudeme. Viem si predstaviť súboj s Igorom Drotárom a Kukom. Trochu sa ponaťahujeme, dobre sa povozíme a skúsime vyhrať tento mikrosúboj. Zajtra má pršať, mám z toho trochu obavy, lebo na tom lístí sa bude šmýkať.

Igor Drotár:
Veľmi sa teším, nakoľko v Košiciach som skoro ako doma. Trikrát sme v tejto sezóne nedojazdili, takže je pre nás ťažké o niečo tu bojovať. Ideme si skúsiť novú techniku a poraziť Kuka a Peťa Gavláka.

Tomáš Kukučka:
Rád by som išiel s WRC, ale tím rozhodol, že pôjdeme s R5. Je to ale tiež fantastické auto, takže sa tešíme na túto zmenu a uvidíme ako sa nám bude dariť. Mám košické trate veľmi rád. Ružín je uskákaný, čo mne ale nevadí a Skároš je moja obľúbená rýchlostka. Bojím sa toho lístia, lebo minulý rok sme kvôli nemu odstúpili.

Jozef Béreš ml.:
Je to domáca súťaž, na ktorej nám ide o titul. Bol som už majstrom veľakrát, takže teraz si to chcem hlavne užiť a či to vyjde na titul uvidíme. Rýchlostné skúšky sú pekné, najmä prvý deň. Je mi ľúto, že sa nejdú Herľany, pretože Rally Košice bola vždy slávna najmä týmito RS.

Priebežné poradie po RS3:

1. KOČI-MOZNER, ŠKODA Fabia R5 17:57.1
2. GAVLÁK-HORNIAČEK, ŠKODA Fabia R5 +27.2
3. DROTÁR-FERENCZ, ŠKODA Fabia R5 +31.6
4. BÉREŠ-ŠINTÁL, MITSUBISHI Lancer Evo IX +41.9
5. KONEČNÝ-LEJKO, SUBARU WRX Sti +1:22.3

Zdenka Frývaldská
Tlačový tajomník 44. Rally Košice