Martin Koči s Radom Moznerom majstrami Slovenska v rally 2018

Rovnaký scenár ako posledné dve sezóny Majstrovstiev Slovenska v rally má aj aktuálna sezóna 2018. Majstrami Slovenska sa už po prvej etape záverečnej súťaže sezóny stávajú Martin Koči s Radovanom Moznerom na Škode Fabia R5.

44. Rally Košice mala priniesť okrem napínavých momentov aj mená absolútnych majstrov Slovenska v rally. Do tohto súboja nastúpili dve posádky s rovnakým počtom bodov a to Koči s Moznerom a Grzyb s Browinskim. Technická porucha druhej menovanej dvojice spôsobila, že mená majstrov Slovenska sme sa dozvedeli už po prvej etape súťaže. Pre sezónu 2018 sa nimi stali Martin Koči s Radovanom Moznerom jazdiaci na Škode Fabia R5. Posádka vyhrala prvú etapu 44. Rally Košice s náskokom 50 sekúnd pred druhým Petrom Gavlákom s Emilom Horniačkom a tretím Igorom Drotárom s Imrichom Ferenczom. Tieto dve dvojice po celý deň skvele súperili a svoje pozície si neustále menili. Úspešnejší bol napokon Gavlák, ale s náskokom len troch desatín sekundy.

Na štvrtom mieste prvej etapy skončili Jozef Béreš ml. s Lukášom Šintalom, ktorí týmto výsledkom získali majstrovský titul v triede 3. Najrýchlejším vozidlom s jednou poháňanou nápravou bol Peugeot 208 R2 posádky Martin Kysucký – Rudolf Kouřil na šiestom mieste. Do cieľa prvej etapy došlo celkovo 26 vozidiel šampionátu a aj obe posádky Rally Legend.

V druhej etape je na posádky MSR pripravených šesť rýchlostných skúšok. Prvá z nich štartuje o 8:45 hod. ráno a pre posádky Slovenského rally pohára o 9:30 hod. ráno.

Výsledky 44. Rally Košice – 1.etapa

1. KOČI-MOZNER, ŠKODA Fabia R5, 39:03.1
2. GAVLÁK-HORNIAČEK, ŠKODA Fabia R5 +50.3
3. DROTÁR-FERENCZ, ŠKODA Fabia R5 +50.6
4. BÉREŠ-ŠINTÁL, MITSUBISHI Lancer Evo IX +1:19.0
5. KONEČNÝ-LEJKO, SUBARU WRX Sti +2:38.8

Zdenka Frývaldská
Tlačový tajomník 44. Rally Košice