Blíži sa uzávierka prihlášok na 48. Garrett Rally Košice

Posledné 4 dni zostávajú do uzávierky prihlášok na 48. Garrett Rally Košice, ktorá sa uskutoční už o dva týždne, v termíne 21.-23. októbra 2022.


Dve súťažné etapy a 125 kilometrov na 11 rýchlostných skúškach prinesie 48. ročník Rally Košice, ktorá sa uskutoční vďaka podpore generálneho reklamného partnera spoločnosti Garrett Motion Slovakia s.r.o., a pod záštitou primátora mesta Košice – Ing. Jaroslava Polačeka s hlavnými reklamnými partnermi Mestom Košice a Košickou futbalovou arénou. Práve KFA na ulici Pri Prachárni bude centrom diania súťaže, pretože tam bude umiestnené Riaditeľstvo súťaže i Servisné parkovisko súťažných vozidiel. Práve odtiaľ budú súťažné posádky v sobotu 22. októbra od 13. hodiny štartovať smerom na prvú rýchlostnú skúšku a tu ich v nedeľu od 13:45 hod. privítame na cieľovej rampe.

Trať 48. Garrett Košice smeruje na dve strany od Košíc. V sobotu 22.10. sú v harmonograme RS Izra a RS Bogota, ktoré posádky zavedú na juhovýchod do slanských lesov a v nedeľu RS Jahodná a RS Ružín, ktoré sa nachádzajú opačným smerom, na severozápad od Košíc. Ochorenie Covid 19 sa zatiaľ drží v úzadí, čo je aktuálne základom kľudnejšej prípravy súťaže.

Už zajtra 6.10. je uzávierka prihlášok s redukovaným vkladom a zoznam prihlásených aktuálne obsahuje 39 súťažných posádok v rámci Majstrovstiev FIA Zóny strednej Európy a slovenského šampionátu i pridružených seriálov. Zatiaľ sa v ňom nachádzajú dve z troch dvojíc, ktoré majú šancu na zisk absolútneho titulu majstrov Slovenska za rok 2022 a to Grzegorz Grzyb s Adamom Biniedom a Jaro a Erik Melichárekovci. Poľské posádky sa prihlasujú cez svoj prihlasovací systém a ich konečný počet sa dozvieme až v nasledujúcich dňoch. Veríme, že tento zoznam ešte doplní mnoho ďalších posádok, ktoré jednak bojujú o body do slovenského šampionátu, ale chcú zároveň svojím štartom podporiť organizátora Auto klub Košice, ktorého členovia túto súťaž pripravujú už niekoľko mesiacov.

Všetky dôležité dokumenty sú zverejnené na webe organizátora kosice.rallye.sk a v mobilnej aplikácii Sportity. Prihlasovanie prebieha na stránke SAMŠ.

Priebežný zoznam prihlásených FIA CEZ + MSR

Auto klub Košice