Grzyb s Biniedom víťazmi 48. Garrett Rally Košice 2022

Aj v druhej etape 48. Garrett Rally Košice 2022 zabojovala najlepšie posádka Grzegorz Grzyb – Adam Binieda na Škode Fabia Rally2 evo.

Druhá etapa posledného kola rally šampionátu bola nielenže nesmierne náročná, čo sa týka voľby pneumatík, ale aj zaujímavá. V rámci nej mali diváci možnosť sledovať nádherné prejazdy, ale aj technických porúch, či niekoľko havárií, ktoré k tomuto športu neodmysliteľne patria. Vďaka nim sa zo súťaže porúčali napríklad aj bratia Melichárekovci, Vlasto a Milo Majerčákovci, Carbol, .....

Posádka slovenského RUFA MOTOR-SPORT Teamu, ktorá už včera vyhrala prvú etapu, nezaváhala ani dnes. Z dnešných šiestich rýchlostných skúšok vyhrala hneď päť a postavila sa tak na pomyselný najvyšší stupeň pre víťazov v rámci celej súťaže. Okrem absolútneho víťazstva z poslednej súťaže sezóny si tím spoločne s Grzybom odviezol aj siedmy absolútny slovenský titul majstra. Jej náskok pred druhou posádkou absolútneho poradia, ktorú tvorila švédska dvojica Tom Kristensson – Andrea Johansonn na Hyundai i20 R5, ktorí sa zase stali poľskými absolútnymi majstrami, bol viac ako jeden a pol minúty. Tretia priečka absolútneho poradia patrila lotyšskej posádke na Škode Fabia Rally2 kit, Martins Sesks a Renars Francis.

V rámci seriálu FIA CEZ brali v Košiciach víťazstvo už spomínaní Grzyb s Biniedom, pred poľskou posádkou Polonski – Sitek na Volkswagene Polo GTi R5 a Slovákmi Kukučkom a Vejačkom na Mitsubishi Lancer EVO VI.

Rovnaké bolo aj konečné poradie v MSR v druhej etape, akurát s tým rozdielom, že Kukučku s Vejačkom vystriedali na treťom mieste Béreš s Plichtom na Mitsubishi Lancer EVO IX.

V Slovenskom Rally Pohári víťazstvo brala v nedeľu posádka Stoklas - Galovič na Forde Fiesta R2, pred manželmi Bartošovými jazdiacimi na Mitsubishi Lancer EVO IV a synom a otcom Lukáčovcami na vozidle Lada 2107.

48. Garrett Rally Košice 2022 ukončili tohtoročnú slovenskú rally sezónu. Mená víťazov, ako aj majstrov sú známe a nám ostáva už iba tešiť sa na sezónu 2023.