Víťazom 50. košickej rally sa stal Jakub Matulka z Poľska

Nevídaná dráma a rozuzlenie priniesol záver 50. Garrett RALLY KOŠICE 2024. Medailové stupne obsadili kompletne poľské posádky. Víťazom jubilejnej rally na východe Slovenska sa stala posádka Jakub Matulka, Daniel Dymurski na vozidle Škoda Fabia Rally2 Evo. S odstupom iba 2,4 sekundy patrí druhé miesto dvojici Zbigniew Gabryś, Damian Syty (Škoda Fabia RS Rally2).

Víťazom prvej etapy sa stal Gabryš, smoliarom dňa Grzyb

Iba 0,7 sekundy rozhodlo o víťazovi prvej etapy jubilejnej 50. Garrett RALLY KOŠICE 2024. Za úmorné horúčavy vybojovala prvé miesto poľská posádka Zbygniew Gabryš, Damian Syty na vozidle Škoda Fabia RS Rally2. Druhé miesto obsadila bratská posádka Jaroslav Melichárek, Erik Melichárek na vozidle Ford Fiesta RS WRC. Tretie miesto obsadia v sobotňajšom dni ďalšia poľská posádka Jakub Matulka, Daniel Dymurski na vozidle Škoda Fabia Rally2 Evo, keď na víťaza nabrali manko 9,3 sekundy.

Najlepší štart do košickej rally mal Grzegorz Grzyb

Za tropických teplôt začala na východe Slovenska jubilejná 50. Garrett RALLY KOŠICA 2024. Po dvoch rýchlostných skúškach prvej etapy sa dostal do čela s náskokom pätnástich sekúnd trojnásobný víťaz košickej rally a líder poľského šampionátu Grzegorz Grzyb na vozidle Škoda. Na druhom mieste ide ďalší poľský jazdec Zbygniew Gabryš na vozidle rovnakej značky. Najlepší Slovák Jaroslav Melichárek s vozidlom Ford Fiesta RS WRC sa nachádza na treťom mieste, keď na vedúceho Grzyba stráca 19,3 sekundy.

Usporiadateľom košickej rally sa ospravedlnili iba 4 posádky

Až na poľského jazdca Jaroslawa Koltuna sa predstaví v 50. Garrett RALLY KOŠICE 2024 kompletná plejáda jazdcov z čela štartového poľa. V slnkom rozpálenej východoslovenskej metropole odštartuje pri slávnostnom štarte na Hlavnej ulici v Košiciach celkom 89 posádok zo 6 štátov.

K najväčším favoritom patrí úradujúci slovenský šampión Jaroslav Melichárek (Ford Fiesta RS WRC), trojnásobný víťaz košickej rally a poľský majster Grzegorz Grzyb a Jaroslaw Szeja (obaja Škoda Fabia Rally 2 Evo).

Informácie o uzávierkach ciest počas košickej rally

Organizácia rozsiahleho motoristického podniku ako je jubilejná 50. Garrett RALLY KOŠICE 2024 (12. – 14. júla) si vyžaduje aj dopravné obmedzenia počas konania súťaže. Prinášame prehľad uzávierok ciest počas konania súťaže v Košiciach a v najbližších okolí.

V sobotu 13. júla 2024 bude v čase od 14 do 20.30 hod. uzávierka všeobecnej cesty v úseku Ruskov – Slančík. V rovnaký deň sú uzavreté vo večerných hodinách (19 - 22 hodín) v meste Košice tieto ulice: ulica Pri prachárni a ulica pri Košickej futbalovej aréne. 

Kam sa vydať na rýchlostné skúšky košickej rally?

Dve náročné etapy, celkom 9 rýchlostných skúšok na piatich ťažkých úsekoch, klasický úsek Herľany, polookruhová erzeta s názvom Optima v blízkosti centra súťaže a servisného parkoviska a piatková autogramiáda najlepších posádok.  To všetko ponúkne v horúcom lete jubilejná 50. Garrett RALLY KOŠICE 2024, ktorá sa bude konať tento víkend v termíne 12. – 14. júla.  Celková dĺžka trate košickej rally je 475,30 km a trať rýchlostných skúšok je 124,40 km, čo je 26,17 % celkovej dĺžky trate. Fanúšikovia motoristického športu sa môžu tešiť na množstvo špičkových posádok.

Kvalitné štartové pole ozdobí jubileum košickej rally

Celkom 93 posádok zo 6 štátov sa prihlásilo do jubilejnej 50. Garrett RALLY KOŠICE (12. – 14. 7. 2024). Fanúšikovia motoristického športu sa môžu tešiť na množstvo špičkových posádok. Košickí usporiadatelia hlásia na zozname prihlásených jedno vozidlo špecifikácie WRC, celkom 12 vozidiel v prestížnej kategórii Rally2, veľkú plejádu dvojkoliek, ale aj širokú škálu historikov. K najväčším favoritom sa radí trojnásobný víťaz Rally Košice Grzegorz Grzyb, ďalej Jaroslaw Szeja z Poľska a úradujúci slovenský šampión Jaroslav Melichárek.

Uzávierka prihlášok na Rally Košice je tu!

Usporiadatelia z Auto Klubu Košice evidovali dva dni pred uzávierkou prihlášok na 50. Garrett RALLY KOŠICE (12. – 14. 7. 2024) celkom 72 súťažiacich v rámci slovenského šampionátu. Posledný termín podania prihlášky na súťaž je v utorok 2. júna do polnoci.  Konečný zoznam prihlásených posádok ešte narastie, pretože jubilejný ročník košickej rally je súčasťou Majstrovstiev Poľska v rally a súťažiaci, ktorí majú licenciu vydanú PZM, sa prihlasujú do systému Inside PZM.

Stránky